Lařino sídlo z Rise of the Tomb Raider teď můžete prozkoumat ve VR i na PC
zdroj: Archiv
Preview

Lařino sídlo z Rise of the Tomb Raider teď můžete prozkoumat ve VR i na PC

6. 12. 2017 11:30 | autor: Adam Homola |

Na plnohodnotnou VR hru s Larou Croft si ještě počkáme (jestli se někdy dočkáme), ale malou ochutnávku připravili vývojáři už nyní. Příběhové DLC s názvem Blood Ties pro Rise of the Tomb Raider je na všech platformách dostupné už delší dobu, nicméně právě teď k němu přidali tvůrci podporu SteamVR, HTC Vive a Oculus Rift. Lařino sídlo si tak můžete nyní prozkoumat ve virtuální realitě i na PC.

Podporovány jsou headsety pro virtuální reality HTC Vive i Oculus Rift, a pokud Blood Ties neznáte, vězte, že jde o zhruba hodinu dlouhý příběhový dodatek, kde prozkoumáváte Croft Manor. Lařin strýc si totiž začal celé sídlo nárokovat a je na vás, abyste prošmejdili všechny kouty starého panství a odhalili tajemství, sloužící jako důkaz, že na dům máte právo vy.

Pokud už máte pro PC verzi Rise of the Tomb Raider zakoupený season pass, nemusíte nic řešit a můžete se pustit do virtuálního prozkoumávání hned teď. Jestliže vlastníte jen původní hru a nechcete kupovat season pass, můžete se k Blood Ties dostat zakoupením DLC s názvem 20 Year Celebration Pack. Vyjde vás to na na 10 euro (nebo v akci končící 8. prosince jen na 5 euro) a dostnete v něm jak Blood Ties, tak Lara’s Nightmare. V tom zase musíte to stejné sídlo bránit proti hordám nemrtvých a všelijakých divokých příšer, které jako by z noční můry vypadly. Lara’s Nightmare už ale podporu pro virtuální realitu nenabízí.

zdroj: Archiv

DLC Blood Ties původně vyšlo jako součást verze hry pro PlayStation 4, kde se Rise of the Tomb Raider objevil se skoro ročním zpožděním oproti původní verzi pro Xbox One. Na PS4 byla přítomna volitelná podpora pro PlayStation VR, a teď je díky novému bezplatnému updatu podpora VR i pro PC verzi DLC.

O podpoře VR se před rokem vyjadřoval pochvalně Honza Olejník, který v recenzi napsal: „Akce ustupuje do pozadí, naopak do popředí vystupují spíše adventurní prvky. Dokonce je tu i možnost zahrát si tento segment ve virtuální realitě díky PlayStation VR – a byť se nejedná o žádný trhák a zásadní důvod ke koupi virtuální helmy, díky povedené grafice bude návštěva Lařina domova neobyčejným zážitkem. Překvapivě se povedlo i zpracování pohybu, které při opatrnějším zacházení nevyvolává závratě.“

Nejnovější články