zavřít

Football Club přináší reálnou formu klubů do FIFA 12

- Preview autor: Jan Vitík Komentáře: 0

Nejzmiňovanější novinkou v chystaném pokračování fotbalového simulátoru od EA Sports je bezpochyby Player Impact Engine. Tisková konference EA na E3 však přinesla další zajímavou novotu, jejíž název prozrazuje mnohé. Football Club je jakýmsi fotbalovým Facebookem a jde o logické vyústění aktuální obliby všech možných i nemožných sociálních funkcí.

Ano, půjde hlavně o sbírku statistik, na jejichž základě se mohou hráči na celém světě navzájem poměřovat, sledovat navzájem svoje statusy, postupy ve hře a podobně. Všechny tyto statistiky a změny u přátel budete moci sledovat prostřednictvím internetového portálu easportsfootball.com. Chybět samozřejmě nemůže propojení s Facebookem a jinými sociálními sítěmi kvůli nezbytnému „vystavování“ svých herních úspěchů.

Football Club navíc vdechne virtuální život jednomu z největších sportovních klišé. Určitě znáte zaklínací formulku: „Jdeme zápas od zápasu.“ Tak takhle to nyní bude vypadat i ve FIFA 12, protože na každém zápasu záleží a bude ovlivňovat hráčovy statistiky. Počítá se každá výhra i prohra, ať už jste porazili umělou inteligenci nebo přehráli živého soupeře.

Asi nejzajímavější funkcí Football Clubu bude reagování na dění v reálných týmech. Mělo by to fungovat tak, že každý týden si hra stáhne a předělá různá nastavení, takže se skutečná forma konkrétního klubu projeví i na jeho virtuálním obrazu. Takhle na papíře to zní slibně, ale jak moc se tyto změny projeví ve hře a jak moc to bude ku prospěchu věci, na to si musíme ještě počkat do podzimu.

Prostřednictvím Football Clubu navíc dostávají fanoušci jednotlivých klubů příležitost podpořit svými výkony jeho celkové postavení v tabulkách v režimu Support Your Club. Výhrami ho hromadně posouvají na vyšší příčky a budují tak společně na jeho slávě. Tyto tabulky by se měly každý týden resetovat, aby bylo stále o co hrát a nenastala situace, kdy nejoblíbenější světové kluby si vytvoří nedosažitelný náskok před ostatními a hráči tak ztratí motivaci. Celý Football Club bude plně bezplatný a bude dostupný na všech třech chystaných platformách (Xbox 360, PS3, PC).

Games.cz E3 2011 speciál vám přinášejí sponzoři Conquest Entertainment a Electronic Arts.

Tagy: fotbal sportovní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.