zavřít

Far Cry 5 vyjde příští rok a postaví proti vám náboženský kult s dynamickou AI

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Čekání s detaily nově oznámené hry na E3 je přežitek, a to i v případě, kdy nás od velké herní akce v Los Angeles dělí necelé tři týdny. Ubisoft tam přítomen bude, stejně jako jejich nedávno oznámená akce Far Cry 5, ale po prvních kratičkých videích tu máme plnohodnotný trailer ze hry, několik videí k postavám a první informace o tom, co budete ve hře vlastně dělat. Bude toho hodně.

Ubisoft na svém webu potvrdil, že Far Cry 5 bude tou doposud největší hrou ze série. Zcela nepřekvapivě půjde o velký otevřený svět zasazený do prostředí amerického venkova, konkrétně státu Montana a jeho Hope County. Na tamním venkově tak nebude nouze o klasické "rednecky", stejně jako o fanatický kult The Project at Eden’s Gate.

Jeho členové věří, že se blíží konec, že jim pomůže jen jejich vedoucí Joseph Seed a že kvůli tomu musí skřípnout a terorizovat místní komunitu tak, jak to jenom půjde. Na vás samozřejmě není nic jiného, než se kultu postavit a Josepha dostat za mříže, nebo rovnou do hrobu. Společně se stovkami jeho poskoků.

Ve hře tak prakticky povedete proti partičce The Project at Eden’s Gate odboj. Jenže edénisté na vás nepůjdou jen skrze jasně dané a předvídatelné skriptování. Vývojáři z jedné z poboček Ubisoftu je obdařili něčím, čemu říkají dynamická AI. Pod potenciálně ambiciózním názvem se skrývá systém reagují na cokoliv, co ve hře uděláte.

Pokud si budete jen tak klasicky openworldově blbnout, nebudou si vás nepřátelé asi tolik všímat. Jakmile je ale začnete cíleně a hromadně zabíjet, půjdou po vás bez slitování. Dynamická AI zde nesleduje například jen jaké zbraně či vozidla používáte, ale i jaký vliv mají vaše činy na celé herní prostředí a podle toho vám šijí svoji taktiku přímo na míru.

Far Cry 5

Nepříliš překvapivě zní informace, že na kult můžete jít sami, nebo v kooperaci s kamarádem. Ve dvou půjde odehrát prakticky celá hra. V kooperaci budete moct hrát ale i bez kamarádů, protože v rámci hry si k sobě můžete naverbovat posilu, a to ve formě až tří starousedlíků.

K dispozici bude také nejlepší přítel člověka – pejsek, který s vámi bude kamarád, ale nepřátele bude trhat hlava nehlava. Žádný z vašich parťáků nebude navíc jen jednorázovou loutkou, která po vystřílení nějaké oblasti zmizí. Vždy půjde o občany Hope County s vlastní osobností a speciálními schopnostmi. Ubisoft naťukl první tři NPC ve formě krátkých videí: Nicka Rye, Mary May Fairgrave a pastora Jerome Jeffriese.

Far Cry 5

Far Cry 5 nabídne vůbec poprvé v rámci série tvorbu vlastní postavy a jistě potěší i možnost proletět se nad krajinou v jednom z letadel. Zajímavě zní i vesničky, města či různé oblasti sympatizující s kultem v míře menší či větší, nebo rovnou žádné, což bude mít vliv na váš postup danou oblastí.

 „Doposud největší Far Cry“ ale i přes to všechno vypadá na hromadu ikonek na mapě a obří svět plný více či méně se opakujících aktivit. Jak to všechno zapadne dohromady uvidíme snad brzy a hru si zahrajeme 27. února 2018 na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: akční FPS střílečka

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.