zavřít

Dungeon Hyakki Castle je plný monster a japonského středověkého folklóru

Windows

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Dalo by se říct, že Legend of Grimrock se podařilo oživit žánr klasických krokovacích dungeonů. Po ní to zkusili i další, ale nedočkali se podobného úspěchu. Možná to totiž chtělo něco úplně jiného. Něco, co nevypadá jako milionkrát ohrané fantasy. Možná je tím něčím na konci září vycházející steampunkové Vaporum ze Slovenska nebo poměrně originální Hyakki Castle z Japonska.

Hyakki Castle je tajuplný hrad, po jehož děsivě chladných chodbách budete krokovat se svou partou čtyř hrdinů. Nejenom že se zde nacházejí děsivá monstra, duchové a démoni z japonského tradičního folklóru, ale jsou sem zároveň posíláni ti nejhorší z nejhorších kriminálníků. Co tam děláte vy, je záhadou.

Ocitáte se v 18. století v období Edo, čemuž odpovídá i složení vaší skupiny. Vybírat si budete z tradičních japonských „povolání“, jako jsou samurajové, ninjové a mniši. Těm musíte dále přiřadit určité vlastnosti, speciální schopnosti a jednu z nevšedních ras Oni, Tengu a třeba Nekomata, které všechny spadají do takzvaných yōkai – nadpřirozených bytostí.

Různá zrůdná stvoření ze škatulky yōkai budou i vašimi nepřáteli. Řekněte sami, kdy jste naposledy bojovali s obrovskou naštvanou hlavou přidělanou na kormidlo nebo naopak s elegantní hlavou gejši hopsající na jedné ruce? A kdy na vás zaútočil zlověstný lampión? Když už nic jiného, tak si v Hyakki Castle rozšíříte alespoň znalosti japonského folklóru.

Tahákem hry jednoznačně nebude zastaralá grafika, ale unikátní systém rozdělení hrdinů. Jistě, na partě čtyř odhodlaných Japonců není nic výjimečného, ale co kdyby ne vždy byli v jedné skupině? Prakticky kdykoliv můžete svou čtyřku rozdělit na dvě dvojice nebo na jedince a trojici. Při řešení hádanek to bude nevyhnutelné – jednoho postavíte na tlačítko v podlaze, které schová ostny, aby zbytek mohl dojít k truhle pro poklad. Samozřejmě, kdo zná české Brány Skeldalu, ten tolik překvapený nebude.

Taktické rozdělení se však bude hodit i během soubojů. Ty probíhají v reálném čase a dostat se tak do zad příšerným hrůzám nemusí být vůbec lehké. Pokud se vám ale povede nalákat obřího kostlivce na obětního beránka, s druhou skupinou ho jednoduše obejdete a uštědříte mu mnohem více zranění do nekrytých míst.

Hyakki Castle svým nevšedním zasazením a originálním rozdělováním party hrdinů vrhá nové světlo na desítky let starý herní žánr. Zajímavé je i zákulisí – hra vzniká v japonském Asakusa Studios, o vydání se postará japonský Happinet, ale cílový trh není čistě asijský, ale počítá se i s naším Západem. A to již letos v zimě na Steamu.

Tagy: Japonsko dungeon realtime

Zdroje: AllGamesDelta

Novinky na CZC.CZ

 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1999 Kč Koupit
 • hra MediEvil (PS4)

  Plnohodnotný remake legendární akční adventury, která před ...

  949 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1999 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.