Driver: San Francisco vychází 2. září, nabídne převtělování
zdroj: tisková zpráva

Driver: San Francisco vychází 2. září, nabídne převtělování

28. 4. 2011 20:05 | Preview | autor: levis |

Je pár let po událostech z Driv3ra, hlavní hrdina hry Tanner se právě připletl do ďábelské přestřelky v Istanbulu s gangsterem jménem Jericho. Oba končí s vážnými zraněními v nemocnici, načež ztmavne obrazovka a jedna ze dvou postav umírá - která to je, se ale na začátku Driver: San Francisco hned tak nedozvíte. Naopak to vypadá, že oba protagonisté přežili, protože před první misí ve hře v roli Tannera zrovna míříte na Jerichův soud. Za sedmnáct vražd a spoustu ilegálních činností si Jericho vyslechne rozsudek a Tanner jako jeho úhlavní nepřítel chce dohlédnout na to, aby Jerichův převoz do věznice proběhl hladce. Což se samozřejmě nestane.

Tak, vítejte ve světě nového Drivera, který stejně jako jeho přechůdci sází na určitou bombastičnost v ději: podplacený policajt strčí Jerichovi do úst kapsli s žíravinou, jakási femme fatale ukradne helikoptéru a z raketometu pálí do policejního konvoje, zatímco Jericho žíravinou propálí pouta a ukradne policejní vůz. Tanner se svým parťákem Tobiasem Jonesem začnou Jericha pronásledovat, dokud nevjedou do cesty velkému náklaďáku a neskončí v ošklivé bouračce. Tanner se válí v kalužích krve, paramedici znovu hlásí, že ztrácí pacienta na lůžku, a zrovna když to celé začne vypadat jako nějaký flashback navazující na incident v Istanbulu, Tanner otevře oči - a najednou zase znovu sedí v autě vedle svého parťáka. Je to ale bordel!

zdroj: Archiv

Že se tady pracuje s jakýmsi surreálnem začnete tušit tepre poté, co Tanner vševědoucně pronásleduje neviditelného gangstera napříč městem a projíždí kolem billboardů, které mu říkají: "Probuď se!" a tu a tam se z reproduktorů ozývají zvuky jako z nemocnice. Tohle vypadávání z jakési snové role a Tannerova zdánlivá nesmrtelnost, která se potvrdí s následným výbuchem Jerichovy dodávky, prý bude patřit ke klíčovým zážitkům z Driver: San Francisco.

Díky herní mechanice přezdívané Shift se Tanner bude umět převtělovat do těl různých občanů San Francisca - lépe řečeno do těl nejrůznějších řidičů, protože oproti předchozím dílům série už nový Driver nepočítá s přestřelkami na vlastních nohou. Autorům se zároveň otevřel způsob, jak hráči nabídnout stovky questů: když se třeba v úvodní misi převtělíte do řidiče sanitky Raye, musíte v jeho kůži dojet včas do nemocnice a udržet pacientův srdeční rytmus pod daným limitem.

Fanoušky aut jistě potěší, že nový Driver má licenci cca na 140 skutenčých vozů a značek, mezi nimi např. Camaro SS. Těžko se divit, že jednotlivé mise vás tu a tam zaangažují třeba i do pouličních závodů nebo policejních honiček. Jindy se zase stanete obyčejným kravaťákem ve Fordu GT a zažijete, jaké to je, nacvičovat si návrh pro svého nadřízeného.

Driver: San Francisco vyjde 2. září pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Nejnovější články