Drivatar technologie z Forza Motorsport 5 se bude učit z vašeho stylu jízdy
zdroj: tisková zpráva

Drivatar technologie z Forza Motorsport 5 se bude učit z vašeho stylu jízdy

10. 6. 2013 23:38 | Preview | autor: Petr Poláček |

Forza Motorsport 5 se na tiskovce Microsoftu prezentovala v podstatě stejnými záběry, jakými nás překvapila nedávno (na konto pražského okruhu), a zcela na rovinu, renesanční domy z Telče v Praze nemají co dělat. Ale čert to vem. Hlavním důvodem, proč má smysl nyní o Forza Motorsport 5 hovořit, je sumář nových informací o hře v čele s prvkem zvaný Drivatar.

Drivatar má být chytrá umělá inteligence, která bude studovat váš jízdní styl jen proto, aby se mu přizpůsobila. Předpokládám, že v opačném gardu, samozřejmě. Bylo by hloupé, aby AI řídila stejně blbě jako vy, což by nastalo v případě, že byste byli stejní virtuální řidiči jako já…

Drivatar však nebude zkoumat pouze vaše jízdní zvyky, ale i styl vašich kamarádů, čímž chce hra ve výsledku vytvořit stále se měnící síť oponentů, co jsou vždy připraveni se vám postavit. Vlastně pořádně netuším, co to znamená, ale beru to tak, že AI se bude schopna učit nové kousky. Jak moc se to projeví ve hře, to už v této chvíli nelze odhadnout.

...

Jinak se Forza Motorsport 5 v konceptu až nápadně podobá DriveClubu z PS4, což si dovozuju z důrazu na sdílení myriády úkolů pro vaše přátele, které při hraní budete definovat sami. Zajímavé ovšem je, že přetahování se s přáteli o nejlepší výsledek nebude pouze o vyšší pozici ve virtuálním žebříčku. Soutěžit budete rovněž o in-game měnu, což může znít hrozivě a smrdí to mikrotransakacemi, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.

Jestli jsem to ještě neřekl, tak Drivatar technologie bude využívat cloudových výpočtů. Bez cloudu by prý něco podobného nešlo. Tento leitmotiv se ostatně opakuje u celé řady dalších prvků včetně obsahu, který vám bude hra předhazovat k vyzkoušení či koupi. Říká se tomu personalizované předhazovaní obsahu...

Tisková zpráva se dále ve spojitosti s Forza Motorsport 5 vyjadřuje o desítkách dostupných vozů, jejichž nabídka se bude po vydání rozšiřovat. Zmíněn je i bezprecedentní realismus v oblasti simulace jízdy nebo zpracování lokací, kde se mají odehrávat závody. Měl bych k tomu, na konto zpracování Prahy, své výhrady, ale spolknu je a raději zmíním, že pátá Forza poběží v 60 snímcích za sekundu. Jestli to platí pouze pro singleplayer nebo i pro multiplayer, o tom už tiskovka nehovoří. Budu však doufat, že tento údaj platí pro oba aspekty očekávané závodní hry, která vyjde letos v listopadu.

Dění okolo letošní E3 můžete sledovat v našem E3 2013 speciálu a na videa pak můžete koukat na Games TV.

Nejnovější články