zavřít

Další střípky o ambiciozním Destiny od Bungie

PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Update - Activision potvrdil, že letos nemáme Destiny čekat.

Včera s velkou pompou (možná až moc velkou na to, kolik toho bylo konkretizováno) Bungie, tvůrci Halo, představili (viz náš článek) svou multiplayerovou „možná MMO a možná ne MMO“ hru Destiny, o jejímž příběhu jsme vám kdysi psali. Nyní máme k dispozici konkrétnější informace ohledně zápletky a dalších herních prvků, které se téhle potenciálně velmi, velmi rozmáchlé ságy týkají.

Platí, že lidstvo začalo dostávat od emzáků takovou nakládačku, že skončilo s poslední výspou, jíž před kompletním vyhlazením zachránil až příchod mimozemského Cestovatele, jehož ochranu symbolizuje obrovská koule nad hlavním stanem lidstva. To se postupem času oklepalo z genocidy a znovu se pouští do Sluneční soustavy, ale tentokrát na něj čeká spousta cizích druhů, které by rády dokončily načatou práci, nebo se alespoň nadlábly. Nu a na vás, jako na Ochránci (Guardianovi), členovi vyvoleného řádu válečníků bude, abyste lidstvo chránili.

Jelikož je tahle série projektovaná na 10 let dopředu, je jasné, že mají tvůrci naplánováno mnoho dějových zvratů, ale platí, že ten hlavní příběh si jaksi odehrají hráči sami. Ostatně, bude jich plný vesmír. Jako základna poslouží Věž, místo, odkud se bude vyrážet na výpravy a zároveň bude sociálním uzlem. Na výpravy budou moci hráči chodit sami, ve skupince nebo se i postavit proti sobě. Proto ta nutnost být neustále připojen – protože tohle je MMO, byť tomu tak Bungie zatím nechce říkat. Alespoň ale jasně říká, že žádné pravidelné poplatky nebudou.

Destiny se vůbec celkově profiluje jako MMO střílečka se spoustou potvor a lootu. Právě předměty a jejich vylepšování, stejně jako vylepšování vaší postavy, bude jedním ze systémů odměn, které vás ke hře budou vracet znovu a znovu – mimo toho, že byste si jako hráči měli tvořit vlastní příběhy z jednotlivých výprav. Nepůjde ale jen o boj, prý zde bude mnoho aktivit, které uspokojí každého hráče. Jakých? Inu, o tom, jako o mnoha jiných věcech, zatím Bungie nemluví.

Destiny bude vlastně takovou obrovskou sociální sítí a hrou v jednom. Bude žít i bez vaší účasti, prostě jako MMO. Dokonce bude aplikace na iOS, která vás bude upozorńovat, když se zrovna bude dít něco zajímavého, třeba nový speciální quest, nebo se naloguje váš kamarád. Mimochodem, s Bungie se vrací i Marty O’Donnell, brilantní skladatel, kterému se nedostává za jeho práci na Halo dostatečného uznání kromě těch, co Halo hráli (a poslouchali).

Upřímně, moc nevidím smysl v tom, jak moc se Bungie brání označení MMO. Chris Butcher užívá termín „Shared World Shooter“, tedy střílečka se sdíleným světem, ale z toho mála, co víme se zdá, že prostě půjde o to, čemu říkáme MMO. Ale ať hře říkáme jak chceme, bude mít její přetrvávající svět plno příjemných detailů. Kupříkladu změnu denní doby, takže budete moci sledovat východ slunce nad bažinami chicagské divočiny (což je jedna ze Zemských lokací).

Je pouze možné, že tohle nebude jen tak běžné MMO. Podle některých zpráv bude mít hra systém, kdy vás bude dávat v jednotlivých lokacích dohromady s hráči podobné úrovně a případně k vám přidávat do vašeho světa nebo podsvěta další hráče průběžně. Prostě se budete na svých cestách setkávat a vaše interakce bude jen na vás samotných (ovšem nebude zde otevřené PvP, na to budou asi speciální podmínky).

Víme, že v Destiny budou povolání, vesmírné lodě a dopravní prostředky, které budete vlastnit a vylepšovat. Je jasné, že se Bungie pokouší redefinovat žánr multiplayerové sandboxové střílečky s příběhem, ať už jí budete chtít říkat jakkoliv. Je to bezesporu ambiciozní plán, ale zase za ním stojí zkušené studio, které disponuje velkou finanční podporou a ambicemi. A tahle redefinice se jim může povést. Co se týče platforem, Bungie počítá s X360 a PS3 a následně i s konzolemi další generace (což bylo řečeno jen v náznaku, ale z logiky věci se s ničím jiným počítat nedá). PC bý prý tvůrci rádi do seznamu přidali, ale zatím to není vůbec jisté.

Tagy: sci-fi multiplayer mmo FPS

Zdroje: VG247,IGN,Game Informer,Kotaku

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.