zavřít

Civilization VI čeká v podzimním updatu propracovanější náboženství a s ním i bojoví mniši

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Šestá Civilizace vyšla už skoro přesně před rokem a o regulérním datadisku pořád ani vidu, ani slechu. Namísto toho tu ale máme více či méně pravidelný přísun nových civilizací a velkých i malých updatů. Jedením z těch větších bude právě oznámená podzimní aktualizace zaměřující se především na náboženství.

To je v Civilization VI sice už od začátku, ale o nejpropracovanější část hry rozhodně nejde. Všichni věřící si na podzim užijí nové náboženské jednotky i budovy. Konkrétně přibudou dva nové pantheony a také nový Founder, Follower, Enhancer a Worship Beliefs. Právě poslední jmenovaná novinka vám může odemknout schopnost postavit dvě nové budovy, stejně jako novou bojovou jednotku Warrior Monk.

Souboje s puncem náboženství a vyššího dobra se taky pořádně změní. Na pohled malá, ale v praxi velká změna aktivace Zone of Control umožní náboženským jednotkám získávat bonusy pro podporu a útoky ze strany. Což může v některých střetech rozhodnout klidně i celou bitvu. K zahození není ani jednotka Guru, která může ostatní náboženské jednotky v dosahu léčit. Obojí může s některými střety solidně zamávat ve ve prospěch věřících.

Tvůrci zapracují také na lepší použitelnosti a čitelnosti Religion Lens, stejně jako chtějí vylepšit uživatelské rozhraní i v jiných částech hry. Zapracovat chtějí také na umělé inteligenci, kdy byste se například měli nově začít bát oceánů. Počítačem řízené civilizace umí totiž nově stavět mnohem více námořních jednotek a budou se o ně umět i lépe starat, jak oznámili vývojáři na webu hry.

Nit nezůstane suchá ani na balancu a dalších drobnostech, které podzimní update představí. Detaily všech změn, stejně jako datum vydání, tu ale pořád ještě nemáme. Firaxis na to pořád mají ještě čas a se všemi změnami nás chtějí do detailu seznámit v následujících týdnech. A kdo ví, třeba se nedlouho po vydání podzimního updatu dozvíme také něco o prvním regulérním datadisku, namísto případného zimního updatu.

Tagy: strategie tahová dlc

Zdroje: Civilization.com

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.