Gwent: The Witcher Card Game si můžete pamatovat i z letošní E3, kde se hra objevila v rámci tiskové konferenci Microsoftu, z čehož vyplývá jistá konzolová exkluzivita. To v praxi znamená pozdější spuštění uzavřené bety na PlayStation 4, ale kdy přesně to bude vývojáři zatím neoznámili.
Jestliže jste se do bety přihlásili na webu playgwent.com, měli byste dostat email s pozvánkou velmi brzy. Pokud nepřijde, nebyli jste zřejmě součástí první vlny hráčů. Beta se bude postupně rozšiřovat, nicméně počet hráčů, nebo datum spuštění otevřené bety, CD Projekt RED nezveřejnil.
Uzavřená betaverze neslouží jen k otestování „plné“ verze hry a vybalancování všech prvků. Beta se bude časem rozšiřovat o nové funkce a je možné, že během testování dojde ke kompletnímu smazání všech dat. Vývojáři to sice nepotvrdili, ale naznačili, že v případě potřeby ke smazání postupu všech betatesterů dojít může.
Hráči na PC si nemusí ani připravit ani nijak zvlášť výkonné PC, Gwent není na hardware vůbec náročný, jak ostatně dokládají oficiální hardwarové požadavky:
Minimální hardwarové požadavky:
Operační systém: Windows 7/8/8.1/10 (64 bit)
Procesor: Intel Celeron G1820, nebo AMD A4-7300
Paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: Nvidia GeForce GT 710, nebo GeForce GT 7900, nebo AMD Radeon R5 330, nebo Radeon HD 4650
Rozlišení: minimálně 1280 x 720
DirectX: Verze 9.0c
Pevný disk: 4.5 GB volného místa
Doporučené hardwarové požadavky:
Operační systém: Windows 7/8/8.1/10 (64bit)
Procesor: Intel Core i3 6100, nebo AMD FX-6300
Paměť: 4 GB RAM
Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 660, nebo AMD Radeon R7 265
DirectX: Verze 11
Pevný disk: 4.5 GB volného místa
zdroj: Archiv
Zhruba 4,5 GB volného místa byste si měli připravit i na Xboxu One, kde budete mimochodem potřebovat také aktivní službu Xbox Live Gold. Gwent navíc podporuje Xbox Play Anywhere, tudíž lze začít hrát na Xboxu a následně pokračovat na PC. Na obou platformách je pak samozřejmě potřeba internetové připojení.
Vývojáři v oficiálním FAQ připomínají, že na Gwent: The Witcher Card Game pracuje CD Projekt RED a singleplayerovou i příběhovou část hry mají na svědomí přímo tvůrci třetího Zaklínače. Z něj ostatně samostatný Gwent vzešel, primárně na základě obrovského množství pozitivních reakcí od hráčů. CD Projekt se už na E3 nijak netajil tím, že záměr vytvořit samostatnou a vylepšenou verzi Gwentu nevznikl z obchodního záměru či přání vedení firmy, ale právě od hráčů.
V tom se hra liší třeba od již nějakou dobu spuštěné otevřené betaverze karetní hry The Elder Scrolls: Legends. Ta svého předchůdce například ve Skyrimu nemá a namísto Bethesdy na ní pracují vývojáři ze studia Dire Wolf. Rozpracovanou verzi Gwent: The Witcher Card Game jsme hráli na letošní E3 a v tomto článku si můžete přečíst v čem se samostatná verze liší od té původní a jak se chtějí vývojáři odlišit například od Hearthstone. Klíčem do aktuální uzavřené bety Gwentu disponujeme, tudíž se o tom, jak vypadá, ještě u nás dočtete.