Capcom se snaží zklidnit situaci okolo zpackaného vydání Street Fighter V
zdroj: tisková zpráva

Capcom se snaží zklidnit situaci okolo zpackaného vydání Street Fighter V

17. 2. 2016 18:32 | Preview | autor: Adam Homola |

Čerstvě vydaná bojovka Street Fighter V se nevyhnula technickým problémům. Vývojáři z Capcomu už některé boty stihli vyřešit, potažmo je prý vyřeší velmi brzy. PC a PS4 verze například trápí konektivita, která souvisí s přetíženými servery - tento problém by se měl vyřešit sám, jakmile se počet připojovaných hráčů stabilizuje.

Servery byly a jsou ve dnech vydání logicky pod velkým náporem hráčů - jakmile se ale bušení hráčů na brány serverů zmíní, začnou normálně fungovat na obou platformách a ve všech regionech. Stejně tak se obou verzí týkají problémy s matchmakingem, které by už měly být ale opraveny - tvůrci jádro problému identifikovali a nasadili na server záplatu.

Na co záplata zatím není, ale brzy vyjde, je problém s Fighter ID, které podle tvůrců nefungovalo prý jen velmi malému procentu hráčů na PC po registraci. Specifikem PC verze je i padání, za které prý mohou hlavně antivirové programy. V takovém případě by mělo stačit přidat "streetfighterv.exe" do whitelistu antivirového programu, který používáte.

Vedle toho existuje i určité procento PC hráčů, kterým hra padá, ale není to způsobené antivirovým programem. V těchto případech ještě vývojáři neznají důvod, stále pročítají hlášení a připomínky od hráčů, a pokouší se problém replikovat u sebe. Co se týče budoucích vylepšení PC verze, mohou se hráči těšit na podporu DirectInput arkádových ovladačů kompatibilních s PS3 a PS4.

zdroj: Archiv

Chystají také lepší možnost přenastavení kláves a možnost nastavení jazyka hry, který se nyní automaticky detekuje podle jazykové mutace operačního systému. PC hráče snad potěší i chystaná možnost výběru rozlišení, abyste nemuseli rotovat všemi variantami než se dostanete k té správné.

Vývojáři na Steamu rovněž uvedli, že patche nejsou to jediné, co pro Street Fighter V v budoucnosti vydají, což není nijak překvapující vzhledem k počtu vydaných verzí a jejich variací snad u všech předchozích her série. SFV je na začátku své cesty a to by v tom byl čert, abychom se po vydání všech DLC a postav nedočkali nějaké Super/Arcade/jiné verze.

Nejnovější články