zavřít

Bojovka Arms pro Nintendo Switch chce pobavit občasné i zkušené hráče

Switch

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Bojovka Arms nemá jednoduchou pozici. Jde o první pořádnou exkluzivitu pro konzoli Switch od Nintenda a k tomu navíc ještě o zcela novou značku. Nintendo není častým vydáváním nových značek zrovna známé a Arms bude mít hodně co dělat, aby dostála poměrně vysokým standardům jiných Nintendo her. Nové informace z aktuálního Directu ale naznačují, že by mohla mít hra nakročeno správným směrem.

Na druhou stranu bude mít Nintendo volné pole, neboť Switch se ve hrách zrovna netopí a majitelé konzole, pakliže už dohráli Zeldu, nákup minimálně zváží. Do karet Arms hraje také fakt, že se Nintendo snaží hru prodat všem věkovým skupinám bez ohledu na jejich zkušenosti s leckdy těžce přístupným žánrem bojovek.

Velmi přístupně se hra tvářila i v Nintendo Direct pořadu (viz níže), který se z drtivé většiny věnoval právě Arms. Na jeho začátku se snaží Nintendo ukotvit Arms i v rámci nějakého příběhového pozadí, byť to po pár vteřinách vzdá a prohlásí, že se všichni zúčastnění jednoho dne s takovýma rukama probudili a hotovo.

Rezignace na sofistikovaný příběh u Arms vadit nebude, protože celá hra bude stát, podobně jako Mario Kart 8 Deluxe, na multipalyeru. Tým stojící za Arms má ostatně remake Mario Kart 8 na svědomí.

Arms bude stát na rukách, jak už napovídá název hry a snad každý obrázek či video. Nintendo zatím představilo desítku hratelných postav s tím, že další budou po vydání přibývat. Výběrem postavy to všechno teprve začíná a překvapivě nejde o to nejdůležitější rozhodnutí, byť byste ho neměli podceňovat. Tím nejdůležitějším je právě výběr vhodného páru rukou, nebo různé kombinace levé a pravé ruky.

Každá ruka má totiž své specifické ofenzivní či defenzivní vlastnosti i jinou váhu, a každá se chová trochu jinak. K tomu zde navíc existuje sedm různých atributů, jejichž efekty na nepřítele je dobré brát v potaz a naučit se je vhodně kombinovat. Podobně byste měli přemýšlet i o hmotnosti jednotlivých rukou. Ta totiž ovlivňuje setrvačnost i rychlost úderů.

Silné ruce jsou pomalejší, zatímco rychlé dokáží dát víc úderů během chvilky, jenže jsou zase slabší. Váha hraje svoji roli i během střetů rukou. Pokud totiž svojí pěstí narazíte do té nepřátelské, můžete přicházející úder zastavit. Ovšem jen za předpokladu, že jsou vaše ruce stejné nebo těžší váhové kategorie než ruce oponenta. Ruce si navíc půjde za herní měnu také vylepšovat.

Jádrem hry nicméně nejsou menu, ale samotné zápasy. Od toho tu bude hlavní multiplayerový mód Fight, kde proti sobě bojují dvě postavy. Během soubojů se v aréně objevují také různé bonusy (bomby, léčivé předměty…), které vám mohou pomoci. V režimu Team Fight se už bojuje ve dvojicích, kdy jste ke svému parťákovi přivázáni šňůrou a můžete omylem (či naprosto úmyslně…) praštit i jeho.

Nintendo v Arms nabídne místní variaci na volejbal (V-Ball) a basketbal (Hoops), zatímco v módu Skillshot můžete trénovat na velkém množství terčů. V módu 1-on-100 zase postupně a po jednom boucháte do stovky panáků. Abyste se na to všechno mohli připravit nebo si jen v klidu vyzkoušet různé kombinace rukou a schopností, budete mít k dispozici mód Arms Test & Training.

Hlavním tahákem Arms bude ale bezesporu multiplayer, ve kterém budete boxovat ve vícero módech, byť jejich pestrost není tak velká, jako v případě singleplayeru. Tím hlavním bude Grand Prix. Jde pouze o lokální multiplayer, kdy musíte vyhrát 10 zápasů po sobě, a nakonec porazit finálního oponenta. Grand Prix můžete hrát s jedním nebo dvěma hráči.

Arms

Party Match je regulérní online mód, ve kterém soupeříte až s třemi hráči, kteří musí být ale ve stejném lobby jako vy a jedno se může skládat jen z 10 Switchů. Na jednom Switchi mohou být ale namapovaní dva hráči, takže čistě teoreticky může být v jednom lobby maximálně 20 hráčů.

Pro odvážné povahy nabídne Arms online režim Ranked Match, který nabídne klasické zápasy jeden na jednoho. Při výhře se vám rank v žebříčků zvýší, při prohře spadnete zase o kousek dolů. Sympatické je, že během hledání protivníka nemusíte koukat na nahrávací obrazovku a čekat, ale můžete si krátit čas v jakémkoliv jiném módu.

Posledním multiplayerovým režimem je Local Wireless Mode, kdy může hrát v jedné místnosti až osm hráčů na osmi konzolích. Najednou ale můžete soupeřit s až trojicí hráčů, tak jako v režimu Party Match.

Pokud vlastníte Switch a jste na Arms zvědaví, měli byste si zapsat do kalendáře datum 26. a 28. května, kdy bude probíhat něco jako otevřená betaverze. Druhá příležitost vyzkoušet si zdarma novinku od Nintenda bude 2. a 4. června, jen krátce před vydáním hry. Plná verze vyjde 16. června, exkluzivně na Nintendo Switch.

A už 21. července pak na Switch vyjde Splatoon 2, jejíž singleplayerový mód zabírá posledních pár minut Nintendo Direct. Po Mario Kart 8 Deluxe a Arms půjde už o třetí titul, stojící především na multiplayeru. Ten Switch sice umí, nicméně pořád v extrémně omezené verzi a bez většiny běžných funkcí. Některé z nich má zajistit chystaná mobilní aplikace, jenže ta zatím stále nevyšla, a nikdo z Nintenda pořád neřekl, jestli se jí dočkáme už k vydání Arms či Splatoon 2, nebo zda přijde až později.

Tagy: akční bojovka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.