zavřít

BioWare vyzvídají, co by hráči chtěli v remasteru Mass Effect trilogie

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Je na cestě další remaster? Nejspíš ano. O remasteru trilogie Mass Effect pro nové konzole a PC se šušká už delší dobu, ale oficiálně nic podobného neexistuje. Zdá se ale, že BioWare a EA už balancují na hranici, kdy opravdu chybí říct jen "ano, děláme na tom." Hlavní manažer BioWare Edmonton a Montreal Aaryn Flynn totiž na Redditu začal s fanoušky otevřeně diskutovat o tom, co by případný remaster trilogie, který však rozhodně neexistuje, měl a mohl obsahovat.

Ze strany Flynna padly víceméně jen návrhy, které už v dnešní době považujeme za samozřejmé: 1080p, 60fps, vyšší rozlišení textur, lepší shadery a všechna DLC. Velmi příjemně zní i "seamless experience" - tak Flynn označuje stav, kdy by šlo o nepřerušovanou jízdu celou trilogií bez nutnosti importovat uložené pozice. Jednoduše byste si mohli dát velký maraton kompletní trilogií - jako by to byla jedna hra.

Flynn ale na Redditu upozorňoval, že v této fázi jde pouze o jakýsi seznam přání - nejde prý o oficiální potvrzení "Mass Effect Trilogy HD". Oznámení ale musí být za rohem, protože "v tuto chvíli nemůžeme říct nic víc" je klasická marketingová hláška, kterou vytáhnete ve chvíli, kdy na dané věci pracujete, ale ještě o ní nemůžete veřejně hovořit. A hráči to samozřejmě ví, proto podobně vtipné reakce.

S návrhy Flynna uživatelé Redditu víceméně souhlasí, ostatně jak by taky ne, když jde o rozumné a žádané prvky. Z připomínek od hráčů můžeme jmenovat třeba žádost o lepší engine pro světla v ME1, kratší nahrávání ve výtazích v ME1, zrušení insta-killů v ME3 nebo třeba soubojové mechaniky z ME3 implementované do ME1.

Na novém Mass Effectu se pracuje a ještě nějakou dobu pracovat bude a přeleštěná trilogie pro nové konzole by byla hezkým připomenutím značky. Ne, že bychom trpěli nedostatkem remaků, ale zrovna Mass Effect je na důstojné a důkladné přepracování docela dobrý kandidát.

Tagy: Mass Effect (série) akční sci-fi remake HD remake 3rd person third person

Zdroje: Twitter,Reddit

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.