zavřít

Bethesda chystá karetního konkurenta Hearthstone a vydání akce BattleCry

iPad Android PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Bethesda letos přitáhla na E3 jedny z největších pecek výstavy, včetně Falloutu 4 a nového Dooma. Vedle obrovských projektů nezapomněli ale také na menší či mobilní hry. O Fallout Shelter jsme už psali, ale nesmíme zapomínat ani na The Elder Scrolls: Legends - pokus Bethesdy vstoupit na lukrativní trh karetních her a utrhnout si z něj kousek pro sebe.

Bethesda se přitom může opírat o celosvětově známou značku The Elder Scrolls a teoreticky se může svézt na vlně popularity Hearthstone, kterou hrají desítky milionů hráčů. The Elder Scrolls: Legends nám zatím vývojáři prezentují pouze nicneříkajícím teaserem plným artworků, ze hry bohužel nevylezl jediný screenshot nebo video.

Máme ale potvrzeno, že půjde nepřekvapivě o free to play titul, který vyjde letos na PC a na iPad. O Androidu zatím nepadlo ani slovo, ale dá se samozřejmě očekávat, že Legends na tablety a telefony s operačním systémem Googlu časem objeví. Ostatně i Fallout Shelter začíná nejdříve na iOS a na Android se dostane "do několika měsíců".

Druhou menší hrou, byť tentokrát na PC a nikoliv na mobilní platformy, je BattleCry. Ta byla oznámená už minulý rok od BattleCry Studios. Připomeňme, že půjde o multiplayerovou rubačku bez střelných zbraní v hezky zpracovaném prostředí plném různých válečníků a frakcí. Každý z nich bude mít své vlastní unikátní způsoby útoků, druhy schopností a originálních zbraní. Neměl by tak být problém najít tu svoji postavu která bude vyhovovat přímo vašim potřebám.

Velkou parádou bylo pro vývojáře oznámení nadcházející bety. Hra běží v nějaké omezené testovací verzi v Austrálii a na Novém Zélandu, ale brzy se otevře úplně všem. "Sledovat reakce hráčů na alfaverzi bylo úžasné. Lidé se baví, užívají si tu přehnanou akci a my dostáváme super zpětnou vazbu. Jsme nadšení a těšíme se, až si hráči vyzkouší betu letos na podzim," napsal v tiskové zprávě Rich Vogel, prezident a výkonný producent BattleCry Studios.

Na závěr stojí za zmínku i MMORPG The Elder Scrolls Online, které se relativně nedávno přejmenovalo na The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited a zbavilo se povinných měsíčních poplatků. Pro TESOTU to ale neznamená konec, naopak. Vývojáři budou hru podporovat i nadále a důkazem toho je nový trailer, který stručně ukazuje všechny novoty, které se do Tamrielu chystají.

Tagy: online akční mmorpg betatest karetní Bethesda e3 2015

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.