zavřít

Atmosférický Firewatch se podívá i na konzole, začne na PS4

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Simulace hlídače kouře a ohňů ve wyomingském lese s názvem Firewatch, která byla doposud oznámená jen pro PC, Mac a Linux, se podívá i na konzole. Časovou exkluzivitu si zajistili Sony a tak pokud nehrajete na počítači, budete si moct Firewatch zahrát na PlayStationu 4. Časem se hra podívá jistě i na Xbox One, ale datum vydání ani pro jednu platformu zatím oznámené není.

Na PC/Mac/Linux verzi nemá verze pro PlayStation 4 žádný vliv a pořád se na nich pilně pracuje. Z pohledu vývojářů dává smysl vydávat hru na jiných platformách postupně i proto, že jsou malý tým a jednoduše nemají kapacity na celosvětové vydání na všech možných strojích.

Firewatch se na tiskové konferenci Sony předvedla hlavně formou nového traileru, který vypadá opět skvěle sám o sobě, ale působivě vypadal i na speciálních obřích monitorech a obrazovkách Sony na jevišti. Pokud vás zajímá technická stránka toho, jak se dá dostat trailer na tak nestandardní formáty na gigantické obrazovky, můžete se začíst do tohoto blog postu na webu hry.

"Chtěli jsme, aby byl ten poslední záběr panoramatický a rozprostřel se přes celé pódium. Abychom ale při takovém formátu zachovali hladký antialiasovaný obraz, museli jsme záběry nahrát ve dvojitém rozlišení té obrazovky, což znamená, že jsme nahráli video ve formátu 98:9 a skoro jsme dosáhli rozlišení 18k. Paolo na tohle musel naprogramovat rozšíření do típače obrázků v Unity, abychom mohli vůbec takový screenshot pro testování pořídit," napsali vývojáři na webu.

Celému týmu a několika lidem ze Sony to prý zabralo nějaký čas, stejně jako se čekalo na finální rendering scény. Tvůrci jsou ale spokojení a kdo trailer viděl přímo na obrazovkách Sony, musí jim dát za pravdu. O onen 18k obrázek se Campo Santo podělili na svém blogu, kde vtipně podotýkají, že pokud máte 98:9 monitor, máte teď pro něj asi jediný wallpaper na světě...

Tagy: adventura first person e3 2015

Zdroje: tisková zpráva,Firewatch

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.