zavřít

Armored Kill do Battlefield 3 přidá pořádné tankové bitvy

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Kdo jste si jako malí hrávali s tančíky, zbystřete. Jsou tu totiž první pořádné informace o nadcházejícím DLC Armored Kill do Battlefield 3. Armored Kill vyjde v září a pro předplatitele služby Battlefield Premium bude zdarma. Hlavním zaměřením DLC budou tanky, tanky a zase tanky. Speciálně pro ně přibudou také čtyři mapy a zbrusu nový mód pojmenovaný Tank Superiority. Ten se bude točit, jak už název napovídá, kolem tanků. Ty budou hrát v novém módu, který by se dal zjednodušeně zařadit po bok “king of hill”, prim.

V Tank Superiority půjde o vlaječky. Konkrétně o jednu jedinou. Ta bude většinou na otevřeném, silně bráněném terénu a cílem je samozřejmě vlajku zabrat pro svůj tým. “Nejspolehlivější taktikou osádek tanků je slučovat se do čet obsahujících dva až tři tanky, které navzájem spolupracují. Sólové výpady na vlajku většinou pouze přitáhnou nepřátelskou skupinku, proti níž nemá jednotlivá posádka téměř žádnou šanci,” píše se na oficiálním blogu EA.

Kromě tanků samotných přibudou také tzv. stíhače tanků. To nejsou žádné stíhačky, ale jedná se v podstatě taky o tank. Jen bude mnohem méně obrněný s lehčím pancéřováním, takže bude výrazně svižnější, než klasické tanky. Zároveň bude mít ale stejnou palebnou sílu jako tank, takže budete muset kolem těžkých a nemotorných monster tancovat kolem dokola, než je udoláte.

Na každé mapě bude moct být až 16 tanků, takže o zábavu by mělo být postaráno. Navíc se v Armored Kill eliminuje jedna nepříjemná věc, která v Battlefield hrách dokáže každého vytočit. Určitě to znáte sami. Vidíte, jak se pár desítek metrů od vás spawne stíhačka/tank/vozidlo, tak k němu rychle zdrháte. Jenže, než se k němu dostanete, čmajzne vám ho metr před nosem kolega. Tohle by se vám v Armored Kill stávat nemělo - obnovovací doba vozidel bude téměř nulová, takže by na vás měl čekat nový tank prakticky pořád.

Nepřidalo se ale jen na mechanické straně. V DLC nebudou chybět ani ženisté a průzkumníci. Ženisté tanky opravují, průzkumníci je označují laserem. Označení tanků mohou využít zase ženisté, kteří jsou vybaveni raketami Javelin.

“S módem Tank Superiority chci posunout tankové bitvy v Battlefieldu do extrému. Proto si hráči musejí zvykat na některá nová pravidla hry a přizpůsobovat se jim. Tanky jsou naprosto zásadní, presto může důležitou roli sehrát i pěchota,” napsal na blogu hlavní designér modu Gustav Halling.

Tagy: Battlefield (série) akční FPS válečná moderní válka

Zdroje: tisková zpráva,Electronic Arts

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.