Soutěž s ASUS a AMD o grafickou kartu Strix R9-380X
zdroj: Archiv

Soutěž s ASUS a AMD o grafickou kartu Strix R9-380X

3. 4. 2016 15:00 | Komerční sdělení / PR | autor: Inzerce

Zatímco ve velké anketě Levelu a Games.cz můžete ještě stále vyhrát grafickou kartu Asus Strix R9-390, nabízíme vám ještě jednu možnost, jak upgradovat výkon svého počítače. Stačí správně odpovědět na otázku v článku otázku a při losování mít štěstí, které má podobu grafické karty Asus Strix R9-380X.

Aktualizováno (4. 3. 2016): Výhercem grafické karty Asus Strix R9-380X se stal Dominik Jareš z Nechanic. Gratulujeme!

 

Více o grafické kartě Asus Strix R9-380X

Základem této karty je již zmíněný grafický čip AMD Radeon R9 380X. Grafické jádro je taktované na vysokých 1030 MHz (Boost Clock 1050 Hz) a je napojeno na rychlé paměti GDDR5 s kapacitou 4 GB, které jsou taktovány na neuvěřitelnou frekvenci 5700 MHz, což je další skvělý parametr této karty. Komunikace mezi grafickým jádrem a pamětí probíhá po sběrnici o šíři 256 bitů. Tato karta nabízí plnou podporu inovovaného rozhraní DirectX verze 12 a OpenGL 4.5. Samozřejmostí je široké spektrum možností připojení zobrazovacích zařízení v podobě konektorů 2x DVI, 1x HDMI a 1x DisplayPort.

Technologie AMD FreeSync, vám zajistí kvalitní hraní při vysoké snímkové frekvenci na rozlišení až 1440p a technologie AMD Cross Fire vám umožní propojení více grafických karet a tím zvýší grafický výkon.

Kvalitní chlazení a 0 dB hlučnost při hraní některých her

Tento model je vybaven výkonným systémem chlazení DirectCU II s nula decibelovou hlučností při některých hrách. Systém chlazení je vybaven heatpipe technologií o průměru 10 mm, která zvyšuje účinnost chlazení až o 20 % a až 3x snižují výslednou hlučnost oproti běžnému chlazení.

Díky tomu bylo docíleno snížení výsledného hluku karty a dlouhé životnosti instalovaných součástek. Použity byly velmi kvalitní ventilátory, vybavené novým patentem v podobě nového designu lopatek, který zvyšuje celkový průtok vzduchu až na 105 % statického tlaku nad chladičem. Výhodou je i nový režim 0 dB, který do určité teploty vůbec nezapíná ventilátory, pokud teplota grafického čipu zůstává pod nastavenou úrovní.

AMD Eyefinity

Technologie AMD Eyefinity podporuje možnost zobrazení obrazu na více monitorech současně, dle modelu karty až šest monitorů. Maximalizuje tím Vaše zorné pole, ať už při hraní her, tak i při práci. Pokud poskládáte monitory v horizontální poloze, získáte tak neuvěřitelný obraz s vysokými zornými úhly, které využijete například při hrách.
Podpora DirectX 12

Tato karta obsahuje rozhraní DirectX 12, které umožňuje vykreslovat poutavé 3D vizuály, doplněné o ohromující zvukové efekty. Díky těmto vlastnostem budou vaše hry naplněny nepředstavitelným množstvím detailů a budou tak daleko reálnější než dříve.

GPU TWEAK II

Jedná se o velmi užitečný nástroj dodávaný s touto grafickou kartou. GPU Tweak II má nové intuitivní uživatelské rozhraní, které vám umožní přetaktování snadněji než kdy jindy.

Soutěžní formulář:

Anketa: Soutěž o Asus Strix R9-380X

Hlasování již skončilo.

Nejnovější články