zavřít

Zemřel skladatel Normand Corbeil, autor hudby pro Heavy Rain

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jméno Normand Corbeil určitě nepatřilo mezi nejznámější v oblasti herní a filmové hudby....

Jméno Normand Corbeil určitě nepatřilo mezi nejznámější v oblasti herní a filmové hudby. Kdo ale hrál Heavy Rain, tak ví, jak skvělé kompozice dokázal tento skladatel vytvořit. Ne nadarmo si jej znovu přizval David Cage a Quantic Dream i k tvorbě Beyond: Two Souls. Bohužel, na fórech dedikovaných pacientům trpícím různými druhy rakoviny (zprávu objevil server 8bitFix) nyní Corbeilův syn uvedl, že jeho otec zemřel včera ve věku padesáti šesti let na rakovinu slinivky, diagnostikovanou v srpnu minulého roku.


Normand Corbeil pracoval v televizním, filmovém i herním průmyslu. Ostatně, seznam děl, k nimž skládal hudbu, si můžete přečíst třeba zde. V rámci herního média byla nejvíce oceňována jeho práce na detektivním hororu Heavy Rain, za níž si odnesl několik cen včetně prestižní BAFTA. Na jeho oficiálních stránkách ale zjistíte, že nešlo o jediné ocenění jeho tvůrčí práce, právě naopak. A jsem si celkem jist, že ač nepatřil mezi nejskloňovanější jména herní hudby, dokázal vám svými tóny vyvolat spoustu příjemně nepříjemných pocitů. Uvnitř článku najdete video, kde si můžete jeho tvorbu připomenout.

Tagy: umění hudba

Zdroje: IMDB,8bitFix

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.