zavřít

World of Tanks oslaví 100 let od prvního bojového nasazení tanku ve velkém stylu

PlayStation 4 Windows Xbox 360 Xbox One

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

15. září 1916 se poprvé na bojišti objevil tank, přesněji řečeno britský Mark I. Jelikož od této události uplyne za pár dní sto let, Wargaming se rozhodl toto výročí oslavit jak v reálu, tak ve svých tankových hrách World of Tanks a World of Tanks Blitz. A i kdybyste těmto hrám neholdovali, možná vás zaujme dokument o prvním nasazení tanků, který herní studio natočilo společně se specialisty z tankového muzea v Bovingtonu.

Právě ve spolupráci s tímto muzeem proběhne 15. září v Londýně na Trafalgarském náměstí oslava, v níž budou moci návštěvníci vidět třeba funkční repliku tanku Mar IV, která vznikla pro natáčení Spielbergova Válečného koně. Akci bude moderovat moderátor Dan Snow a mělo by jít o poměrně velkolepou událost, ostatně, co jiného čekat od akce na majestátním Trafalgaru.

Nicméně oslavy se dotknou i obsahu výše zmíněných her. 15. září se v PC verzi World of Tanks objeví nový mód Konvoj. Kromě Mark I, který musí jeden tým chránit a druhý se jej snaží zničit pomocí výbušnin se nově objeví i obrněné kulometné vozidlo Lanchester, taktéž z první světové války. V konzolové verzi hry se objeví 14. září zákopový mód s exkluzivní konzolovou mapou Thiepval Ridge inspirovanou stejnojmennou bitvou.

Pro mobilní World of Tanks Blitz nastanou oslavy 19. září, kdy po dobu jednoho týdne budete moci ovládat Mark I v rámci bitev sedmi proti sedmi. Níže už se podívejte na zmíněný dokument a nezapomeňte, že můžete pohled kamery otáčet v 360 stupních.

Tagy: online akční historická válečná tank válečné hry

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.