zavřít

Vybudujte podzemí, ovládněte svět a buďte zlí ve strategii Dungeons 3

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Strategická série Dungeons, inspirovaná legendárním Dungeon Keeperem, se dočká nového přírůstku v podobě titulu Dungeons 3, který slibuje nápravu všech možných neduhů, co trápily předchozí díly – hlavně tedy té zásadní chyby, že se ani v jednom z nich nevyskytovala elfská kněžka, odhodlaná sloužit Temnému pánovi. Zda se podaří zlepšit i repetitivní hratelnost nebo pořádně propracovat povrchové bitvy, to už brzo napoví hratelná ukázka na GDC 2017.

Co od chystaného třetího dílu očekávat? Rozhodně pokračování duality ze dvojky, tedy že kromě budování svého obrněného podzemí plného monster, v němž likvidujete odvážné hrdiny, zároveň vysíláte své síly na povrch, aby tam vraždily a loupily. A právě proto se ve hře objevuje pekelně obdařená temná elfka Thalya, která má pod svým palcem celou invazi. Doba nájezdů a drobných krádeží skončila – nastal čas obsadit to, co vám právem náleží, ve zbrusu novém systému real-time strategických bitev.

Další novinkou jsou procedurálně generované úrovně a kooperativní mód. Tyhle přídavky by mohly výrazně prodloužit plánovanou dvacetihodinovou herní dobu, rozprostřenou do taktéž dvaceti misí, v nichž na vás samozřejmě čeká spousta nových místností a schopností, s nimiž můžete plánovat své absolutním zlem prodchnuté machinace. A jako bonus se prý vrátí i oblíbený vypravěč!

Dungeons 3 možná trochu překvapivě vyjde kromě PC, Linux a Mac taky na PlayStation 4 a Xbox One. Docela by mě zajímalo, zda se v počítačové verzi dočkáme nějakých ústupků v ovládání a uživatelském rozhraní, které nutně doprovázejí vydání RTS na konzolích. Veselá cesta za světovládou, krutostmi a genocidou by každopádně měla započít na podzim letošního roku.

Tagy: strategie podzemí dungeon keeper

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.