zavřít

Veteráni Left 4 Dead pracují na zombie střílečce Back 4 Blood

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Udělat dobrou střílečku, v níž spolu s kamarády radostně kosíte zástupy nemrtvých, není žádná legrace, jak nás všechny přesvědčilo katastrofální selhání Overkill’s The Walking Dead. Studio Turtle Rock ale prokazatelně umí, jak ví každý, kdo někdy hrál vynikající Left 4 Dead. Chystané Back 4 Blood je v podstatě jeho duchovní nástupce.

Turtle Rock naposledy pracovali na asymetrické střílečce Evolve, která si pro sebe v jednu chvíli urvala velkou část hráčské pozornosti, ale od té doby se stačila potopit do vod zapomnění. Místo pokračování příšerácké značky, kterou vlastní vydavatelství 2K, se studio raději dohodlo s Warner Bros. na vytvoření zcela nové IP.

Zatím toho o Back 4 Blood moc nevíme, tedy kromě toho, že budete spolu s kamarády kosit zombíky a že, pozor, se budete kosit taky navzájem. Nejen kooperací, ale i PvP je živa multiplayerová střílečka! Zda se budou přeživší lovit navzájem, nebo zda se jeden tým ujme zombíků, to se uvidí časem.

Stejně jako se časem uvidí, kdy vlastně nastane hodina H a apokalypsa vypukne. Hra je prý zatím v rané fázi vývoje a studio najímá další lidi (pokud žijete v jižní Kalifornii, zkuste se ozvat!), ale už teď ví, že půjde o tříáčkový titul za plnou cenu, který by měl směřovat na PC, Xbox One a PlayStation 4, případně i další platformy.

„Je to naprosto úžasná příležitost,“ říká spoluzakladatel studia Chris Ashton. „Můžeme se vrátit k žánru, který se před deseti lety v našem studiu zrodil, a máme k dobru 10 let zkušeností a zombíckých nápadů, co se nám uhnízdily v hlavách.“

Mně už v hlavě začínají hnízdit představy, co by „nové Left 4 Dead“ mohlo znamenat pro naše (bohužel silně nepravidelné) LAN turnaje. Ke Call of Duty 2 a Diablu 2 už by to pomalu chtělo novou zombie vyvražďovačku. A kdo by se o ni měl postarat, když ne samotní mistři zakladatelé?

Tagy: zombie multiplayer kooperace střílečka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.