zavřít

V Rise of Venice si vyzkoušíte roli obchodníka během renesance

Windows

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Obchodními simulacemi a strategiemi herní trh zrovna nepřekypuje, a tak můžeme být rádi za každý nový kus. Všem obchodním stratégům teď jistě udělá radost Kalypso Media, který před pár týdny oznámila Rise of Venice. Půjde o čistě PCčkovou záležitost, odehrávající se, jak už název napovídá, v Benátkách. Konkrétně v době renesance, kdy budete začínat coby mladý a nezkušený obchodník, který si bude chtít vybudovat pořádné obchodní impérium.

Na začátku budete mít k dispozici jen hrstku obyčejných obchodních lodí, ze kterých si postupem času uděláte pořádnou flotilu. Nepřátelé vám půjdou po krku a spojenci vám je budou závidět. Rise of Venice by měla být totiž něčím víc, než jen klasickou obchodní strategií. Podobně jako v jiných pomalejších strategiích dojde také na politikaření, korupci a všechny myslitelné radosti a starosti, které k dobovému obchodování neodmyslitelně patří.

S loďkami budete pendlovat mezi Janovem, Tripolisem, Římem, Alexandrií a Konstantinopolí. Vedle těchto známých měst budete navštěvovat také další destinace z období renesance a postupně, krůček po krůčku, budete postupovat benátskou společností výš a výš. Společně s tím vám samozřejmě poroste moc, vliv, flotila, majetek a možnosti. Až pak dojde na stavění vlastních produkčních budov a v neposlední řadě na námořní bitvy, ve kterých se utkáte s piráty a politickými nepřáteli.

Například v Assassin’s Creed můžete na mise posílat parťáky a pomáhají vám nájemné síly, v Rise of Venice budete mít k dispozici vlastní rodinu a po každé úspěšné misi bude vliv vaší rodiny narůstat. Do singleplayerové kampaně a do multiplayerového klání (LAN i internet) se budete moct pustit už letos v říjnu, pouze na PC. Teaser zatím vývojáři nevydali, ale můžete se podívat alespoň na několik prvních obrázků v galerii.

Tagy: strategie simulace historická izometrické obchodní

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.