zavřít

V hlavách tvůrců se rýsuje Terraria 2 jako nekonečné univerzum

Windows

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

První Terraria vyšla už v roce 2011 a mezitím se rozšířila na několik dalších platforem. Druhý díl se zatím ještě nevyvíjí, ale tvůrce jedničky, Andrew Spinks, má pro ni spoustu nápadů a v podstatě ji už oficiálně oznámil. Terraria se notně inspirovala u Minecraftu a teoreticky by se mohla, podobně jako svůj vzor, neustále rozšiřovat a bobtnat. Zatímco Notch o nějakém hypotetickém Minecraft 2 zatím nemluví, Spinks se Terrarii 2 nevyhne. Můžou za to omezení jedničky.

S prvním dílem bude mít Terraria 2 hodně společného, hlavním cílem má být totiž rozšíření celého univerza hry. Přiblížení se ke svému vzoru (Minecraft) a přechod do 3D se neplánuje. Na pořadu dne je ale masivní expanze celého světa, která má potom hraničit s nekonečností. Ne že by snad jednička byla nějaký lineární tunel s pětihodinovou hratelností, ale dvojka má rozsáhlost jedničky dalece překonat.

“V Terrarii je spousta věcí, se kterými nehnu. Například způsob jakým funguje loot nebo jak funguje postupný vývoj postav. V Terrarii 2 bych chtěl mít nekonečné světy, abyste nebyli omezení jen na jeden. Budete moct cestovat kamkoliv a chtěl bych taky mnohem větší rozmanitost v celém společenství živočichů a rostlin. Chtěl bych tam přidat a změnit opravdu hodně věcí,” řekl Spinks v rozhovoru pro Rock, Paper, Shotgun.

První Terraria ale ještě zdaleka nekončí, ostatně chystá se velký update a Spinks ještě zvažuje nějak dodělat endgame, kam možná přibude nějaký finální boss. Pak má v rukávu ještě nápady na update na Halloween, ale zatím prý sám neví, kdy přestat pracovat na jedné hře a začne na něčem novém. Jednou z variant je prý najmutí malého týmu, který by pořád aktualizoval jedničku, zatímco on a jeho hlavní tým by se už přesunul na dvojku.

Cokoli s názvem Terraria 2 každopádně v brzké době čekat nemáme. Práce na ní ještě nezačaly, všechno se prozatím nese pouze v rovině nápadů, plánů a přání. Teoreticky by se pak mohlo s vývojem začít někdy v příštím roce, takže vydání bychom se mohli dočkat někdy v letech 2014 nebo 2015.

Tagy: akční adventura sandbox

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.