zavřít

V betě Call of Duty: WWII si vyzkoušíte všechny nové divize a podíváte se až na Gibraltar

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Jaký je rozdíl mezi srpnem 1939 a srpnem 2017? V tom druhém můžete natěšeně prohlásit: „Konečně se blíží druhá světová válka!“, aniž byste byli Adolf Hitler. Čas zbývající do vydání Call of Duty: WWII se neustále zkracuje, a Activision se rozhodl všem fanouškům nadělit malou ochutnávku. Koncem měsíce proběhne multiplayerová beta, v níž budou dostupné všechny třídy, několik map, ale také očekávaný nový mód War.

Zaválčíte si minimálně na čtyřech mapách. Pro hraní v módech Team Deathmatch, Domination a Hardpoint bude k dispozici trojice Pointe du Hoc, Ardennes a Gibraltar. Zrovna v tomhle malém britském dominiu se tedy za druhé světové války rozhodně nacistická pěchota neproháněla, ale touhle dobou už je snad všem jasné, že hra více hráčů si s historickou přesností hlavu zrovna neláme. Čtvrtou mapou, která je exkluzivní pro mód War, kde jedna strana útočí a druhá brání, je operace Breakout.

Zahrát si můžete za všech pět divizí, což je systém, který nahradil klasické vytváření tříd z předchozích dílů. Je tu standardní pěchota, co se bude ohánět hlavně rychlopalnými puškami typu M1 Garand. Parašutisté si zase libují v samopalech, zástupci obrněných divizí jsou vybaveni lehkými kulomety, horské divize disponují odstřelovacími puškami. A pak tu jsou ještě expediční síly se svými brokovnicemi.

Tohle rozdělení neplatí stoprocentně a z jednotlivých divizí můžou vzejít dva hodně odlišní válečníci – záleží i na tom, jaké osobní perky si vyberete. Kdybyste chtěli všechny třídy včetně jejich arzenálu vidět v akci, můžu vás odkázat na níže přiložené video serveru IGN, kde si jeden z novinářů (pravda, poněkud zdlouhavě) hraje s bouchačkami na střelnici. A dokonce předvede i lopatku. 

V betě ovšem nebudou dostupné všechny zbraně ani odměny za killstreaky, a vaše progrese hrou bude taktéž omezena. Nedočkáte se ani mapy Headquarters, která by měla sloužit jako sociální centrum – můžete si tam povídat s ostatními hráči, společně otevírat bedny a sdílet odměny. Jestli v betě narazíte na nějaké další háčky, nebo zda si snad vývojáři nechali ještě nějaký trumf v rukávu, to se všichni dozví během Gamescomu, kdy proběhne informační livestream.

A tak zbývá poslední důležitá informace – kdy, kde a jak se můžete bety zúčastnit? Všechno vykopne víkend od 25. srpna, kdy si budou moci exkluzivně zahrát majitelé čtvrtého PlayStationu, kteří si hru předobjednali. Další víkend, od 1. září, pak bude hra otevřena jednak opět pro PS4, ale i pro XONE. Druhý zmiňovaný test by teoreticky mohl proběhnout i na PC, ale zatím to nebylo oficiálně potvrzeno, ani vyvráceno, takže je třeba vyčkat na další informace – ideálně právě na kolínský Gamescom.

Tagy: druhá světová válka multiplayer FPS válečná

Zdroje: VG247,tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.