zavřít

Uzavřené demo Anthem byla menší katastrofa

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

O uplynulém víkendu si všichni hráči, kteří si předobjednali hru Anthem nebo vlastní nejvyšší možné členství služby EA Origin Access, mohli vyzkoušet takzvané VIP demo této mnohými očekávané akce v otevřeném světě. Jenže spousta z nich si hru nevyzkoušela, i když na to měli svaté právo. Demo totiž trpělo přemírou chyb.

Spousta hráčů se vůbec nemohla připojit, což připisovali špatnému odhadu kapacity serverů. V tom ale problém nebyl, aspoň podle odpovědné osoby Chada Robertsona. Aby byla zajištěna stabilita, tvůrci neustále zvyšovali kapacitu serverů tak, aby byla v každém okamžiku vyšší než počet připojených hráčů.

Problém byl (nejenom) v různých předobjednávkových doplňcích, jejichž určitá kombinace z nějakého záhadného důvodu zamezila hráčům přístup. A když už se hráči dostali do hry a odehráli pár minut, byli buď vyhozeni, nebo narazili na nekonečné nahrávací obrazovky při přechodu z jedné lokace do druhé.

Další hráči si stěžovali na obecně špatný chod hry i na velice výkonných sestavách, nemožnost vypnout blur (i když v menu taková možnost je, jen se neprojeví úplně), nastavení rozlišení také nefungovalo podle představ.

Uživatel MushuMash si dal tu práci a sepsal na Redditu další problémy PC verze, na které během hraní narazil. Vesměs všechny jeho poznatky poukazují na to, že je rozhraní hry šité na míru gamepadu a platí to i pro ovládání postavy.

Dále je tu zbytečné rozklikávání nabídek, nemožnost otáčet modely pomocí myši, její zvláštní akcelerace, nutnost držet klávesy déle stisknuté pro provedení úkonů, ikony tlačítek místo kláves a další věci známé z konzolového hraní.

Demo zkrátka poukázalo na horší technickou stránku hry, což je vlastně dobrá zpráva. Tvůrci aspoň vědí, na čem na poslední chvíli pořádně zapracovat, aby ostrý start hry nevypadal podobně. To by se totiž pravděpodobně nedočkali moc kladných hodnocení a spousta hráčů by od tak rozbité hry mohla dát ruce pryč.

BioWare se omluvilo za stav VIP dema a slibuje vyřešení objevených problémů. Moc času na to ale nemá, protože demo otevřené široké veřejnosti proběhne už tento víkend. Hráči VIP dema si v otevřeném demu mohou rovnou vyzkoušet všechny čtyři javeliny jako kompenzaci za předešlé problémy. Zároveň na ně bude v plné hře čekat speciální vzhled obleků.

Anthem vychází 22. února na PC, PS4 a Xbox One, ale možná by nebylo od věci využít možnosti otevřeného dema a zjistit, jestli je to hra pro vás a zda nebude trpět zásadními chybami. A my vám co nevidět přineseme naše vlastní dojmy z nepovedené VIP demoverze.

Tagy: online akční sci-fi multiplayer kooperace E3 2017

Zdroje: PC Gamer,Reddit,Variety

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.