zavřít

Tvůrce úspěšné strategie Rise to Ruins vrací svým podporovatelům dvojnásobek příspěvku

Windows MAC

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Jediný tvůrce strategie Rise to Ruins Raymond Doerr už víc než čtyři roky updatuje verzi v předběžném přístupu, které se, jak to tak vypadá, daří víc než dobře. 91 % kladných recenzí z celkových dvou a půl tisíce na Steamu naznačuje opravdu výjimečnou hru, nevídané gesto autora zase slušné příjmy.

Rise to Ruins svou stylizací odkazuje na 90. léta, zatímco hratelností jde o godlike strategii, ve které se staráte o svou vesnici. Tvůrce se netají inspirací v kouscích jako Banished, Dwarf Fortress, Towns a Gnomoria. Čeká vás budování a správa vesnice, její ochrana před nepřáteli a provádění božských zásahů shůry.

Hra je v předběžném přístupu na Steamu už od konce října roku 2014, přičemž se těší z častých updatů. Vyzkoušet si ji můžete za 10 eur, čímž se dostávám k překvapivé zprávě. Ta se tedy vůbec netýká Steamu, ale Patreonu tvůrce hry.

Raymond Doerr se totiž rozhodl ukončit svůj Patreon, který má v době psaní článku 58 podporovatelů přispívajících dohromady 170 dolary měsíčně (zhruba 3 800 korun). Patreon mu zpočátku pomáhal udržet se při životě, ale hře se prý v posledních šesti měsících dařilo natolik, že přijímat další příspěvky fanoušků mu už nepřijde správné.

Proto Patreon zavírá a navíc vyzývá své podporovatele, aby si zažádali o „vrácení“ peněz. Chce se všem zkrátka odvděčit s výpomocí v těžkých časech, a to rovnou dvojnásobkem jejich celoživotního příspěvku.

Je to moc hezké a nevídané gesto, nicméně by mě zajímalo, kdo z nejvěrnějších přispěvatelů o něco takového vlastně stojí. Nicméně je to i dobrá reklama, která Rise to Ruins zviditelní a možná tak zajistí jejímu tvůrci další měsíce bez strachu o zaplacení nájmu.

Tagy: strategie retro survival

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.