zavřít

Trojice showmanů z pořadu The Grand Tour bude mít vlastní závodní hru

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

O ukončení starého dobrého Top Gearu a jeho obnovení s novými moderátory (kteří se neustále střídají) jste pravděpodobně slyšeli. Původní trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May si udělala vlastní pořad The Grand Tour se slušným financováním od Amazonu. Smluveny byly tři série, z nichž (zatím) poslední startuje 18. ledna. Ale ještě tři dny předtím vyjde na konzolích závodní hra The Grand Tour Game.

Dává to smysl. I Top Gear má vlastní hry a objevil se například ve Forze. Jde o hezký servis pro fanoušky, kteří tak dostávají možnost zajezdit si v krásných autech a podivných výtvorech trojice, které viděli nebo teprve uvidí na svých televizních obrazovkách v hraném pořadu. Servis to může být sebelepší, ale pořád záleží především na kvalitě hry jako takové. A o té toho nyní víme minimum.

Za hrou nestojí žádné studio se jménem, ale herní oddělení Amazonu (Amazon Game Studios). To před lety oznámilo trojici her Crucible, New World a Breakaway, z nichž poslední byla zrušena a o zbylých dvou toho zatím tolik nevíme. The Grand Tour Game bude první hrou, která vyjede z jejich stáje, a to 15. ledna.

Herní pojetí divácky dobře přijatého pořadu hodlá kopírovat události některých epizod všech tří sezón. Jak prozrazuje první trailer a okolní obrázky, usednete do žihadla Porsche 918 Spyder, vyzkoušíte si slavný Rimac, ve kterém se vyboural Hammond, ale stejně tak dojde na vozidla z „domácí výroby“.

Tři z nich dostanete pouze za včasné předobjednání hry. Pokud tedy toužíte po usednutí za volant hasičského vozu zhotoveného z Lady, plážové buginy a čehosi opravdu šetrného k přírodě, zamiřte na Amazon, kde můžete sáhnout po verzi pro PS4 a Xbox One za 30 dolarů.

The Grand Tour Game

Ve hře na vás čekají auta a lokace z televizní série, přičemž nové atrakce budou přibývat spolu s novými díly třetí sezóny. The Grand Tour Game dokonce nabídne splitscreen pro čtyři hráče, abyste se při napodobování pořadu pobavili v partě.

Tedy tohle hra slibuje. Skutečná zábava se odvine od jízdního modelu a náplně hry. Asi v tomto případě nelze očekávat titul konkurující třeba takové Forze Horizon 4, ale pořád může jít o solidní závody s příměsí ztřeštěné zábavy. Stejně tak to ale může dopadnout jako spousta jiných marketingových projektů, které mají jen rychle vyvařit pár peněz (viz Super Street: The Game pro stejnojmenný časopis).

Tagy: auta Závody show Top Gear splitscreen

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.