zavřít

Studio Luminous Productions přichází o ředitele a ruší většinu DLC pro Final Fantasy XV

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox One

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Square Enix včera vydala prohlášení, ve kterém se píše o mimořádných ztrátách dceřiné společnosti Luminous Productions (Square Enix Business Division 2), která stojí za Final Fantasy XV. Informace se týká šesti měsíců končících zářím. Za tuto dobu se podařilo „ztratit“ 3,733 miliard jenů, tedy zhruba 744 milionů korun. Výsledkem je zrušení většiny plánovaných DLC, a aby toho nebylo málo, ředitel studia Hadžime Tabata rezignoval.

Nemilé zprávy byly světu sděleny speciálním předpřipraveným streamem (viz níže), který je naštěstí opatřen anglickými titulky. Jako první jsou bez servítek zrušena všechna plánovaná DLC kromě Episode 1: Ardyn. Už se tedy nedočkáte Episode Side Story: Aranea, Episode 2: Lunafreya a Episode 3: Noctis, které měly postupně vyjít do konce příštího roku.

Episode 1: Ardyn bude posledním dodatkem Final Fantasy XV a vyjde v březnu příštího roku. Důvodem zrušení jsou pravděpodobně výše zmíněné ztráty. Vedení se rozhodlo opustit od rozšiřování dva roky staré hry a přeorientovává studio Luminous Productions na neoznámený tříáčkový projekt.

Druhou velkou zprávou streamu je odstoupení ředitele Hadžimeho Tabaty z funkce. Nerozloučil se s diváky tváří v tvář, ale sepsal pro ně dopis, který je ve videu celý odrecitován. Z textu vyplývá, že se s týmem loučí dobrovolně, aby mohl začít vlastní byznys a pracovat na svém zjevně již existujícím projektu.

„Produkce Episode Ardyn je v plném proudu, zatímco Luminous Productions pracují na nových projektech. Cítím, že je načase předat pochodeň další generaci talentovaných a důvěryhodných kolegů, kteří určitě vytvoří něco úžasného,“ píše Tabata v dopise.

Video se otírá o další věci jako třeba multiplayerový mód Comrades, který ještě vyjde samostatně na PlayStation 4 a Xbox One. Níže naleznete video informující o propojení onlinu Final Fantasy XV s postavami z Final Fantasy XIV formou updatu. PC verze FFXV je ale nadobro u konce. Už nevyjdou plánované nástroje pro moddery ani map editor.

Ne všechny zprávy jsou tedy špatné, ale přeci jen síla těch dobrých značně pokulhává. Na druhou stranu to znamená, že nás v budoucnu čekají hned dva nové projekty – jeden od studia Luminous Productions a druhý od samotného Tabaty.

 

Tagy: Final Fantasy (série) sci-fi fantasy RPG

Zdroje: Game Informer

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.