zavřít

RPG GreedFall kombinuje fantasy, politiku a styl Evropy 17. století

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

O čerstvě oznámeném RPG titulu GreedFall toho zatím moc nevíme, ale minimálně první informace a trailer vypadají zajímavě. Zápletka se odehrává ve světě, který kombinuje fantasy prvky s technologickou úrovní odpovídající barokní Evropě v 17. století. Takže na jedné straně máte lesní čarodějky se zvířecími monstry a na druhé lovce se střelnými zbraněmi. Alespoň tedy v traileru.

Nicméně, svět GreedFall by neměl být černobílý. Je zasazený na odlehlý ostrov, který překypuje magií. Proudí na něj noví osadníci, což se ne nutně musí zamlouvat starousedlíkům, kteří staletí žijí v symbióze s magií a přírodou, což jim nyní příchod lidí s puškami, kolíky a cedulemi „tohle je teď moje“ poněkud znesnadňují.

Tvůrci slibují, že hra bude hodně pracovat s politikou, která na ostrově funguje a jednotlivé úkoly půjde řešit jak bojem, tak často i dialogy. Stejně tak nechybí ani oblíbený systém akce a reakce – cokoliv uděláte se může promítnout v tom, jak se bude příběh dál odvíjet a i zdánlivě nedůležitý čin může mít velké následky.

Celý koncept zní prostě zajímavě a řekl bych i skvěle. Kdyby mi před očima neblikalo varovné červené světélko, na němž je název studia – Spiders. Tito Francouzi totiž opakovaně přichází se zajímavými světy a koncepty, aby z nich nakonec byla veskrze průměrná hra, u níž si říkáte, jaká je to škoda, že nenaplnila svůj potenciál – jmenujme třeba Of Orcs and Men, Bound by Flame nebo Technomancer.

I tak můžu zkusit věřit a nebo spíš doufat, že tentokrát pařížský tým překročí svůj stín. GreedFall svým zasazením rozhodně poutá pozornost. Už dlouho jsme neměli možnost střílet monstra a mágy mušketami. Hra vyjde v příštím roce na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: akční fantasy RPG

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.