zavřít

RPG GreedFall kombinuje fantasy, politiku a styl Evropy 17. století

PlayStation 4 PC PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

O čerstvě oznámeném RPG titulu GreedFall toho zatím moc nevíme, ale minimálně první informace a trailer vypadají zajímavě. Zápletka se odehrává ve světě, který kombinuje fantasy prvky s technologickou úrovní odpovídající barokní Evropě v 17. století. Takže na jedné straně máte lesní čarodějky se zvířecími monstry a na druhé lovce se střelnými zbraněmi. Alespoň tedy v traileru.

Nicméně, svět GreedFall by neměl být černobílý. Je zasazený na odlehlý ostrov, který překypuje magií. Proudí na něj noví osadníci, což se ne nutně musí zamlouvat starousedlíkům, kteří staletí žijí v symbióze s magií a přírodou, což jim nyní příchod lidí s puškami, kolíky a cedulemi „tohle je teď moje“ poněkud znesnadňují.

Tvůrci slibují, že hra bude hodně pracovat s politikou, která na ostrově funguje a jednotlivé úkoly půjde řešit jak bojem, tak často i dialogy. Stejně tak nechybí ani oblíbený systém akce a reakce – cokoliv uděláte se může promítnout v tom, jak se bude příběh dál odvíjet a i zdánlivě nedůležitý čin může mít velké následky.

Celý koncept zní prostě zajímavě a řekl bych i skvěle. Kdyby mi před očima neblikalo varovné červené světélko, na němž je název studia – Spiders. Tito Francouzi totiž opakovaně přichází se zajímavými světy a koncepty, aby z nich nakonec byla veskrze průměrná hra, u níž si říkáte, jaká je to škoda, že nenaplnila svůj potenciál – jmenujme třeba Of Orcs and Men, Bound by Flame nebo Technomancer.

I tak můžu zkusit věřit a nebo spíš doufat, že tentokrát pařížský tým překročí svůj stín. GreedFall svým zasazením rozhodně poutá pozornost. Už dlouho jsme neměli možnost střílet monstra a mágy mušketami. Hra vyjde v příštím roce na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: akční fantasy RPG

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.