zavřít

První velké rozšíření přinese do Stellaris Dysonovy sféry, prstencové světy a nadlidi

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vesmírná strategie Stellaris se nám sice do výběru pěti nejlepších strategií za loňský rok nevešla, ale věřte mi, že to bylo těsné. Paradoxu se úspěšně podařilo převést do vesmíru svou patentovanou formuli žánru grand strategy, a Stellaris je navíc přesně podle všech zvyklostí švédského studia pravidelně zásobována novými updaty. Ovšem doposud žádný z nich se svou  důležitostí nepřiblížil tomu, co se chystá příště. První velký datadisk "Utopia" totiž přinese stavbu gigantických struktur, genetickou úpravu vlastní rasy a mnoho dalšího. 

Star Wars už světu dávno ukázaly, že investovat všechny prostředky do obrovské kulovité megazbraně se tak docela nevyplácí. Co takhle všechny ty miliony kreditů a tun kovu využít jinak? Kdo by nechtěl vybudovat například takovou Dysonovu sféru, superkonstrukci kompletně obalující hvězdu a zachycující tak veškerou její energii? A když už jste v tom, rovnou obestavte planetu obřím obyvatelným prstencem! Přihoďte k tomu ještě nějaké ty vesmírné stanice a vaše civilizace bude mít kde bydlet, jak svítit a čím se chlubit na dlouhé generace.

Jakmile vám supervelké, superdrahé superstavby přestanou stačit, nastane čas zahodit všechny zábrany a nastolit opravdovou utopii. Rozšíření nabídne tři možnosti, jak svou rasu dovést k absolutní dokonalosti. Schválně, která je podle vás nejpřitažlivější/nejmíň šílená? V nabídce je například úprava vlastního genetického kódu a stvoření biologicky dokonalých tělesných schránek. Dále tu máme možnost využití psychické síly - tzv. psionickou cestu. No a nebo se na všechny ty ubohé, měkké, zranitelné výtvory přírody vykašlete. Kdo potřebuje tělo a mozek, když ze svého obyvatelstva můžete nadělat syntetické robolidi?

Pro zbabělce, kterým přijde tvorba dokonalého, dominantního živočišného druhu jako příliš megalomanský projekt, jsou k dispozici i jiné možnosti, jak ovlivnit podobu svého impéria. Například můžete přerozdělit privilegia pro vaše obyvatelstvo. Poskytnete všem stejná práva, nebo se dáte na cestu vlády čisté rasy a budete utlačovat všechny civilizace kromě té vlastní? Hra vám dokonce nabídne nové způsoby, jak všechny ty hnusné mimozemšťany (fuj, vůbec nevypadají jako slizká masožravá kytka!) zotročit nebo vyhladit.

Paradox současně s datadiskem vydá i neplacený update 1.5 zvaný "Banks" přinášející spoustu úprav a novinek i lidem, kteří se do pochybné utopie plné obestavěných hvězd a genetických mutací zrovna nehrnou. Ale... mohli by z vás být nádherní blyštiví roboti z nejčistší oceli! Chm. Komu není rady, tomu není pomoci. Každopádně se nemusíte rozhodovat hned, jelikož zatím není známo, kdy se Bankse s Utopií dočkáme.

Tagy: strategie vesmírný

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.