zavřít

První datadisk vyšle hráče X: Rebirth do nového systému

Windows

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Vývojářům z Egosoftu přiznám kdykoli a kdekoli dvě základní charakterové vlastnosti – přehnané ambice a obrovskou vůli. Jen díky této ideální kombinaci má Egosoft stále podporu fanoušků. Se skřípěním zubů přežijí vydání prakticky nehratelné první verze hry (velké ambice), protože tuší, že se tvůrci zabejčí a v dalších měsících z ní udělají zajímavou a často i výjimečnou zábavu (vůle). X: Rebirth je toho ideálním důkazem. Rok po vydání první (a samozřejmě zcela rozbité) verze a řadě záplat vydá Egosoft letos v prosinci první DLC/datadisk The Teladi Outpost a společně s ním i další dva updaty, které by měly hru opět vylepšit.

X Rebirth: The Teladi Outpost dostanou zdarma stávající majitelé hry a všichni, co si ji zakoupí do začátku listopadu. Tvůrci zatím ohledně obsahu datadisku nejdou příliš sdílní, nicméně alespoň naznačují. Datadisk nabídne nový příběh, zbrusu nový hvězdný systém se dvěma sektory a velkou vesmírnou stanicí Teladi plnou továren i nových lodí. Nové sektory obsahují podle popisku na Steamu a zmínky na fórech nebezpečné oblasti s piráty a překupníky, které skýtají prostor k novým vesmírným dobrodružstvím, ale též zbraním a vybavením pro hráčovu loď.

Součástí The Teladi Outpost bude update 3.0, jenž přinese nové herní funkce a úpravy těch stávajících, ale opět platí, že podrobnosti tvůrci teprve zveřejní. Dá se předpokládat, že update bude dostupný i hráčům, co nemají chuť do datadisku investovat.

V horizontu několika dní by však měl vyjít ještě update 2.50, který přinese externí kameru, volné rozhlížení v kokpitu, nově zpracované menu a doky pro malé a střední lodě. Seznam novinek a úprav v updatu 2.50 je dlouhý, ostatně jako obvykle. Zmíním tedy, že update nabídne nové druhy generických misí, nastavení pro automatické doplnění paliva, přidání primárních štítů u lodí, co je neměly a tak dále. Seznam oprav, úprav a novinek si projděte, pokud patříte k hráčům X Rebirth.

A na závěr ještě upozornění, že pro hráče s 32-bitovou verzí Windows je update 2.50 pravděpodobně poslední. Další velké updaty už budou vyžadovat 64-bit OS (Win 7 nebo 8)

Tagy: vesmír simulace akční

Zdroje: Steampowered,Egosoft

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.