zavřít

Právě vyšlo videoherní zpracování slavného románu Pilíře země

iPad PlayStation 4 Windows MAC Xbox One iOS

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Populární historický román Kena Folletta Pilíře země je pěkné, byť poněkud vyčerpávající počtení. Při sáhodlouhých popisech architektonických prvků středověkých anglických katedrál jsem se musel nutit nepřeskakovat celé řádky, protože jsem si všechny ty vitráže a architrávy stejně nebyl schopný představit. V tom by mi ovšem mohla pomoci právě vydaná adventura (nebo spíš interaktivní novela) The Pillars of the Earth.

Octnete se na Britských ostrovech 12. století, kde se obyčejní lidé kvůli všemožným válkám a konfliktům nemají zrovna nejlépe. Platí to i pro malé (fiktivní) město Kingsbridge, které nezajímá snad ani lidi, co tam žijí. Místní převor Philip, jeden ze tří hlavních hrdinů, se to ale rozhodně změnit a vystavět tam prvotřídní gotickou katedrálu, což by přineslo slávu, obchod, práci, a možná dokonce i boží přízeň.

Vy mu v jeho cíli musíte dopomoci klasickým systémem point-and-click adventur. Chodíte, povídáte si s postavami, sbíráte a kombinujete předměty, díváte se na krajinné zajímavosti. Radši bych nečekal žádné akční pasáže, i když je pravda, že prolévání krve není tomuhle příběhu cizí. Ale žádný z hratelných hrdinů není válečník. Kromě už zmiňovaného mnicha tu je ještě mladá dáma Aliena a hoch Jack, který se učí stavitelskému řemeslu.

Navzdory tomu, že hra vychází ze zcela lineárního příběhu, dostanete možnost události ovlivnit, jak vysvětlují vývojáři: „Rozebrali jsme zdrojový text na kousíčky a znovu ho složili do unikátního hráčského zážitku. Zachovali jsme jádro příběhu, ale hra nám pochopitelně nabízí širší možnosti pro přidané rozhodování a interakci.“ A to zní velice hezky. Během čtení jsem se mnohokrát sám sebe ptal, proč se některá z hlavních postav chová tak pitomě. Tak uvidíme, zda bych to v její kůži zvládl lépe.

Pilíře země vyjdou rozdělené do tří samostatných knih, z nichž je prozatím dostupná pouze ta první s názvem Z popela. Ty další vyjdou „brzy“ – bližší informace se prý dozvíme na Gamescomu. Ale nebojte: když si hru koupíte, platíte tím zároveň za všechny budoucí epizody, jen si na ně zkrátka budete muset chvíli počkat. Na Steamu za celý balíček zaplatíte 30 euro, GOG jej pak nabízí levněji, za 23 euro.

Tagy: středověk roman interaktivní film

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.