zavřít

Point-and-click adventura Rauniot zkoumá depresivní postapokalyptický svět

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Pro jednou se o apokalypsu nezasloužilo samo lidstvo. Bylo totiž v roce 1975 zahnáno do kouta přírodní katastrofou. Následná panika dala vzniknout nepokojům, které přerostly ve války a o zbytek se postaraly jaderné hlavice. Kontinenty zmizely pod hladinou moří, zbylou pevninu pokryl radioaktivní spad ze zničených jaderných elektráren. Přesto lidé žijí a vy si v kůži Aino vyzkoušíte, jak jim to jde.

Rauniot je sice izometrická postapokalypsa, což sedí i na první Fallouty nebo třeba Wasteland, ale na rozdíl od nich jde o point-and-click adventuru, ve které se nedočkáte přílišné akce. Aino je jednou z mála přeživších, kteří se ukrývají ve svých osadách před vnějšími hrozbami.

Těmi jsou kromě radiace i zmutovaní lidé. Děti se rodí buď znetvořené, nebo zemřou při porodu i se svou matkou. Všude panuje deprese, smutek, zmar. Není co pít a jíst, takže kanibalismus není neobvyklý. Vy máte štěstí, protože jste součástí více méně fungující komunity, která se ale potýká s problémy s dodávkou elektřiny.

A právě vy jste pověřeni prozkoumáním příčin a chtě nechtě se proto vydáváte do nebezpečného světa. Co vás tam čeká? To je v tuto chvíli těžké odhadovat. Rauniot se zatím prezentuje jen tajemným videem, nevinnými obrázky a o své hratelnosti nám toho moc neprozrazuje. Neznáme ani přibližné datum vydání a zatím jedinou potvrzenou platformou je Steam.

Věděli jste, že Rauniot je finský výraz pro zříceninu? Hra samotná se odehrává v severním Finsku a tvoří ji finské studio Act Normal Games.

Tagy: adventura indie hra Point-and-click

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.