zavřít

Planetu Gladius ve strategii Relics of War sežerou Tyranidi

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Tyranidi. I neznalci světa Warhammer 40K asi odhadnou, že pod tímhle názvem se neskrývá frakce rozkošných oveček s vlnou upředenou z cukrové vaty. Tahle strašlivá, všechno pohlcující mimozemská „civilizace“ se stává nejnovějším přírůstkem povedené tahovky Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a její mechaniky by od zbytku osazenstva snad ani nemohly být odlišnější.

Jak se dozvíte v sedmičkové recenzi Marse Vertiga, Relics of War neuznávají diplomacii – na zdevastované planetě Gladius Prime vládne jedině válka. A přesně to se Tyranidům uprchlým z imperiální výzkumné stanice hodí, protože jde o hyperagresivní bandu, která musí neustále expandovat, aby přežila.

Svým hráčům nabízí nespočetná kvanta slabých jednotek sloužících jako živé štíty těm několika opravdovým bijcům. Když za ně hrajete, vůbec nemusíte řešit suroviny jako jídlo, energii nebo kovy, protože jde jedině o biomasu. Musíte konzumovat, nač narazíte, a tvořit z toho nové a nové jednotky. Anebo když už nějakou příšeru nepotřebujete, klidně ji rozpusťte v kotli a část biomasy se vám vrátí.

Nevýhodou tohohle žravého přístupu je skutečnost, že rapidní rozšiřování hranic je jednoduše nezbytné. Jakmile vysajete všechen život z jednoho hexu, je vám už k ničemu a musíte se poohlédnout po dalším zdroji. Jenže je tu i výhoda. Pokud vás nepřátelé náhodou zatlačí zpátky, zanecháte za sebou při ústupu jen mrtvý kámen, který mariňákům ani orkům neposlouží.

Dost zajímavě působí i úlová mechanika. Pakliže svoje obří hordy neřídíte pomocí inteligentně umístěných spojovacích jednotek, začnou se bez vaší nadvlády chovat tak, jak jim přikazuje jejich přirozenost – což znamená velice tupě. Armáda, která by pod vaším taktickým velením snadno rozšvihala celou legii mariňáků, tak může být klidně zlikvidována.

Zní to jako smysluplné rozšíření, které do hry přinese něco, co tam doteď chybělo, takže pro hráče Relics of War to určitě bude lákavá nabídka. Využít ji mohou na Steamu nebo GOG, kde se dá DLC pořídit za 12 a půl eura.

Tagy: strategie Warhammer 40,000 4X

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.