zavřít

PES 2019 odteď můžete hrát zdarma v okleštěné verzi Lite

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Pro Evolution Soccer od Konami jen stěží může soutěžit s ohromnou finanční mocí konkurenční série FIFA, která si postupně skupuje všechny možné licence včetně Ligy mistrů a Evropské ligy. PES aby zbyly jen oči pro pláč a klesající prodeje. Ale vývojáři našli způsob, jak ke svému velmi dobrému, byť trochu stagnujícímu fotbalu přilákat další hráče – poskytnout PES 2019 zdarma.

Verze PES 2019 Lite byla vydána na PC, PlayStation 4 i Xbox One a nabízí hru, která je sice omezená, ale nikterak drasticky. Můžete hrát singleplayerovou ligu, ovšem ne kariéru. Skrz onlinovou PES League se můžete zkusit kvalifikovat na globální eventy. No a především můžete hrát myClub.

Tenhle mód je v podstatě odpovědí na megaúspěšný FIFA Ultimate Team, kde sbíráte kartičky hráčů a skládáte si z nich vlastní tým superhvězd. Jak se dozvíte v mojí recenzi, není to špatná zábava – aniž byste utráceli skutečné peníze, dostanete se k velmi kvalitnímu týmu. Ale není to taková návykovka jako u konkurence.

PES 2019 Lite je vynikající způsob, jak si nezávazně užít dobrý fotbal, protože to letošní PES bezpochyby je. Na hřišti je to opět skoro nepřekonatelná simulace, mimo něj to už tradičně skřípe.

Navíc si i v omezené verzi můžete upravit editační data a naházet si tak do hry skutečné dresy a názvy týmů – zabere vám to pár desítek minut, ale šikovní uživatelé na internetu vám rádi přemění Man Red v Manchester United.

Tagy: fotbal simulace sportovní

Zdroje: Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.