zavřít

PC verze Saints Row 2 se konečně dočká adekvátní péče od vývojářů

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Studio Volition sice pracuje na dalším dílu akční série Saints Row, o kterém dosud nic nevíme, ani přesto ale nezapomíná na své starší kousky. V tomto případě opravdu staré, protože Saints Row 2 právě v těchto dnech oslavuje jedenácté narozeniny. Tehdy šlo o výbornou městskou akci plnou humoru, dokud se neztratil její zdrojový kód, kvůli čemuž se PC verze stala prakticky nehratelnou.

Světe div se, kód se našel a Volition tak udělá to, co chtělo udělat už dávno – opraví Saints Row 2. Bůhví, kde byl zdrojový kód celou dobu zahrabaný, ale má se za to, že se ztratil během rozprodávání assetů krachujícího THQ v roce 2013.

Jeho nalezení umožní mnohé. Volition na projekt vyčlenilo dva vývojáře, kteří prý překopají PC verzi Saints Row 2 od základů. Nefunkční GameSpy vymění za servery Steamu, takže multiplayer po dlouhé odmlce zase ožije (tedy pokud se do něj hráči pustí). Hra bude optimalizovaná pro moderní počítače a nebude chybět oficiální podpora modifikací.

Hru jde modovat už teď a je to vlastně jediná cesta, jak si její rozbitost alespoň částečně opravit, než vyjde oficiální patch. Bez modifikace Gentlemen of the Row totiž musíte počítat s častým padáním hry, nízkým frameratem a dalšími problémy, ale ani s ní nejde o stoprocentní zážitek.

Díky nalezenému kódu bude těmto nedostatkům učiněno zadost, a dokonce se PC hráči poprvé dočkají obou DLC Ultor Exposed a Corporate Warfare, která jsou dosud exkluzivní pro konzole PlayStation 3 a Xbox 360. Vrátíte se do ulic Saints Row 2, nebo si radši počkáte na nový díl?

Tagy: Saints Row (série) sandbox

Zdroje: Kotaku

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.