zavřít

Paradox udělá radost modderům vylepšeným enginem budoucích her

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Hry od studia Paradox Interactive jsou většinou dost dobré už sami o sobě, ale rovněž nabízí spoustu prostoru pro modifikace. Z Crusader Kings II si můžete udělat Hru o trůny, Z Europa Universalis IV například Warcraft, a doprostřed města v Cities: Skylines plácnout budovy z Blade Runnera. Avšak moddeři se při jejich tvorbě zapotili, protože neměli k dispozici nástroje od vývojářů. To se brzy změní.

První hrou, která umožní snazší úpravu sebe samotné, bude příští rok vycházející velká strategie z antického Říma – Imperator: Rome. Tvůrci konečně zapracovali na deset let starém enginu Clausewitz, který updatují novým softwarem nazvaným Jomini (jména enginů patří významným válečným teoretikům z 19. století).

„Moddeři se nás stále ptají, proč jim neposkytneme nástroje, které používáme při tvorbě her, ale my nic takového nemáme. Lidé jsou našimi nástroji,“ osvětluje John Wordsworth, vedoucí týmu vývojářů enginu, dlouho trvající problém.

Ale konečně se našel čas, peníze a lidi, kteří se mohou věnovat jen a pouze vývoji těchto dosud neexistujících nástrojů. Pro tento úkol byli vymezeni dva enginoví inženýři a najali se ještě dva další. Pokud si myslíte, že je to málo, tak jde prý o polovinu celého týmu pracujícího čistě na enginu hry.

Nové nástroje modderům umožní kompletně předělat uživatelské rozhraní bez nutnosti přímé editace kódu hry, snadno pozměnit terén mapy, ale i větší zásahy do jádra hry. Není to dobrá zpráva jen pro moddery, ale dá se očekávat, že hráče čeká mnohem větší přísun uživatelského obsahu. Samozřejmě i toho méně kvalitního, ale ve výsledku půjde jistě o krok správným směrem.

Tagy: strategie historická antika antický Řím

Zdroje: PC Gamer

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.