zavřít

Ochutnejte permanentní smrt v betě Wizardry Online

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Byly časy, kdy slovíčko Wizardry vyvolalo slzu v oku každého fanouška tahových RPG. Nyní se...

Byly časy, kdy slovíčko Wizardry vyvolalo slzu v oku každého fanouška tahových RPG. Nyní se pokusí na západě (v Japonsku už hra odstartovala) uspět MMORPG Wizardry Online, která se chlubí mnoha specifickými vlastnostmi (z nichž ta, že je free-to-play už opravdu výjimečná není), ovšem tou nejvýraznější je asi přítomnost možnosti permanentní smrti. Je to jendoduché – když umřete, objeví se váš duch a vy musíte doběhnout k jisté soše a dát svou duši zpět do těla. Což není lehké.


Nu a když se to nepovede, ještě nejste mrtví. Proměníte se v popel, ale máte ještě jednu šanci to zkusit (ovšem už to bude těžší). A když se nepovede ani to, udělejte své postavě, svému equipu, svým stovkám hodin hraní pápá. Jedinou obranou je obětování předmětů soše, aby byla šance na vzkříšení vyšší, nebo používání předmětů, které ovšem musíte kupovat, prý za reálné peníze (F2P, nezapomeňte).

Na jednu stranu to zní jako skvělá výzva, na druhou to může člověka pořádně rozhodit. Je ale asi jen na něm, zda bude platit za prevenci. Tedy, o předměty nemusíte přijít. Ony zůstanou na místě, aby si je hráči rozebrali z vaší mrtvolky. Můžete si zaplatit jistou ochranu proti ztrátě předmětů, ale ani to není jednoduché, až vás bude smrťák nahánět podzemím.

S přítomností PvP to zní už jako pěkně drsná záležitost (ale kovaní gankeři mají smůlu, dungeony, kde PvP běží, jsou škálovány dle levelů). Navíc, zabijáci ostatních hráčů na sebe budou mít vyhlášenou odměnu, půjdou po nich stráže, ale zase se jim otevře nová lokace.

Každopádně, pro další detaily, jako jsou třeba rasy a povolání, zamiřte sem. Pokud na vás Wizardry Online udělaly dojem (na mě určitě), můžete se přihlásit do bety na oficiálních stránkách.

Tagy: online fantasy RPG free-to-play mmo

Zdroje: That Videogame Blog

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.