zavřít

Na pokračování RPG Kenshi už se v této chvíli pracuje

Windows

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Velmi unikátní RPG Kenshi, které vyšlo zkraje letošního roku, má za sebou strastiplný vývoj. Téměř dvanáct let tvrdé práce se nicméně vyplatilo a Lo-Fi Games mezi řečí na Steamu oznámili, že v této chvíli už pracují na pokračování. Zároveň ale nestojí o žádný velký tlak a otázky typu „Kdy už bude hra hotová?“, takže vám bude zatím muset stačit ujištění, že je ve vývoji.

Kenshi 2 se bude odehrávat celé tisíciletí před jedničkou, čímž si vývojáři dělají prostor pro nějaké budování světa a jeho historie. Vládnoucí frakcí je Staré císařství, jehož ruiny můžete v aktuálním Kenshi najít, zřejmě se tedy dozvíte, jak k tomuhle pádu civilizace konkrétně došlo.

Lo-Fi při vývoji používají stejný engine s menšími obměnami. Už teď se jim prý daří optimalizace líp než u první hry, která na tom taky vydělá – dočká se lepšího výkonu v některém z budoucích updatů. „Úplně nový engine by nám všechno rozbil a trvalo by nám milion let, než bychom to dodělali,“ píše na Steamu šéf studia Chris Hunt.

S původním enginem se můžou soustředit na hratelnost a obsah a neřešit grafiku. Zároveň to podle něj prý znamená, že díky tomu oba díly mohou v budoucnosti sdílet mnohem víc než jen lepší výkon. Z posunu technologií a nových nápadů může časem těžit i jednička, pokud se tvůrcům bude chtít je do svého megalomanského postapokalyptického pískoviště implementovat.

Nemáme každopádně nejmenší tušení, kdy Kenshi 2 vyjde. Snad to Lo-Fi Games nezabere dalších 12 let.

Tagy: strategie akční RPG sandbox postapokalyptická indie hra

Zdroje: Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.