zavřít

Na lepší ray tracing si počkáte, DICE odkládá update pro Battlefield V

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Nvidia přišla u letošní generace svých karet se zbrusu novou technologií, díky které všechno nasvícení vypadá o tisíc procent nádherněji, i když se na vykreslení scény podílí jen nepatrným zlomkem. Více o ray tracingu nejen v Battlefieldu V si můžete přečíst v Jirkově podrobném článku nebo poslechnout v pravidelném Hardware Clubu, jisté ovšem je, že jde o technologii vcelku experimentální, jejíž výkonnost měl čerstvý update Battlefieldu poněkud pozvednout. Kdyby nebyl odložen.

Slibovaný update má kromě jiného díky vylepšené optimalizaci zvýšit počet snímků za sekundu u hry se zapnutým ray tracingem až o polovinu. Oficiálně měla první kapitola Tides of War: Overture vyjít dnes, z blíže neurčených důvodů se její vydání odkládá.

Nvidia slibuje, že s novým updatem rozjedete hru na ultra detaily a 1080p v 60 snímcích za sekundu se zapnutým ray tracingem i na nejlevnější kartě v řadě RTX 2070, což je oproti první verzi citelné zlepšení. Zároveň se zvětší rozpětí počtu paprsků, které scénu realisticky osvětlují, a jejich odrážení bude schopné vícero různých povrchů.

Kvůli tomu, že je celá technologie ještě v plenkách, by se její hardwarová náročnost mohla postupně snižovat. Sami vývojáři přiznávají, že se s ní teprve učí a optimalizace je až tím posledním, na co se zatím zaměřili. Update by měl opravit některé problémy, které vznikly kolizí ray tracingu s vysokou mírou zničitelnosti prostředí. Ještě pár takových updatů, a možná konečně někdo s RTX 2080 Ti rozjede Battlefield V na ultra s ray tracingem v 60 snímcích za sekundu.

Kromě optimalizace má plánovaný update přidat poslední kapitolu singleplayerové kampaně o posádce německého Tigeru během posledních dnů války a jejích myšlenkách kolem nacistické ideologie, spolu s belgickou mapou Panzerstorm, střelnicí na Hamadě a přizpůsobením vozidel. Jak moc se Overture nakonec opozdí, to zatím nevíme, ale určitě to nebude víc než několik dnů.

Tagy: Battlefield (série) druhá světová válka multiplayer střílečka

Zdroje: Battlefield Twitter

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.