zavřít

Můj Wellington přebíjí tvého Scipia! Total War se dočká vlastní sběratelské karetní hry, ale zatím jen v Číně

Windows

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Creative Assembly se v poslední době snaží východnímu gigantovi pořádně zavděčit. Kromě sinocentrického (ale zase opravdu povedeného) Total War: Three Kingdoms teď přichází se sběratelskou karetní hrou s podtitulem Elysium, které s pomocí společnosti NetEase vyjde zpočátku jen a pouze v Číně – západní hráči ale s trochou štěstí nebudou muset čekat moc dlouho.

„Total War: Elysium: je pro nás nejen novým titulem, ale taky novým žánrem, pro který chceme co největší šanci na úspěch. Čína má velké publikum fanoušků sběratelských karetních her, na kterých se můžeme učit a pak hru přinést i zbytku světa v co nejlepším stavu,“ zní oficiální vyjádření Creative Assembly. Dostupné bude na PC a mobilech a kromě oficiálního obrázku, kde Napoleon odehrává partii se šlechtičnou Sun Ren, o ní zatím není známo nic dalšího.

Co se týče zrušené free-to-play Total War: Areny, její pohřbení platí jen někde. V Číně ji CA přivádí k životu opět s podporou NetEase. Prý by ji ale jednou rádi vzkřísili i na západě.

Série Total War si na východě díky Three Kingdoms nadělala spoustu fanoušků a NetEase se rozhodl rozšířit dohodu i na nadcházející tituly. V Číně totiž není možné publikovat hry bez místního vydavatele, proto vývojáři musí využívat prostředníků - obvykle v podobě gigantů jako je Tencent nebo právě NetEase.

Creative Assembly slibuje, že tahle smlouva nijak neovlivní obsah západních verzí jejich her. Zároveň NetEase nekupuje žádný podíl ve firmě: „Zachováváme plnou kontrolu nad naším studiem, našimi tituly, naší road mapou i komunitní podporou. S NetEase úzce spolupracujeme nad čistě čínskými hráčskými potřebami, ale pokud bydlíte kdekoliv jinde, nevšimnete si toho.“

Britské studio, zaměřené především na strategie, v současné době pracuje na devíti různých projektech včetně neoznámené taktické týmové střílečky.

Tagy: Čína free-to-play karetní hra Total War (série)

Zdroje: Creative Assembly

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.