Nové rozšíření Total War: Three Kingdoms se odehrává sto let po základní hře
zdroj: Archiv

Nové rozšíření Total War: Three Kingdoms se odehrává sto let po základní hře

17. 7. 2019 13:45 | Preview | autor: Václav Pecháček |

Total War: Three Kingdoms je jeden z nejlepších dílů dlouholeté strategické série (viz recenze) a díky čínským tržbám je i masivně finančně úspěšný. Není proto divu, že do něj vývojáři z Creative Assembly hodlají nacpat nějaký ten dodatečný obsah, a hned první várka, Eight Princes, je dost ambiciózní – úplně nová kampaň odehrávající se sto let po událostech původní hry.

Období Tří říší skončilo, na trůně bezpečně spočívá zadek císaře dynastie Ťin. Řekl jsem bezpečně? Pardon, myslel jsem naprosto nestabilně. Trůn se pod chudákem monarchou povážlivě naklání, protože si na něj brousí zuby osm ambiciózních příbuzných. Podle nich se taky rozšíření jmenuje.

Tihle chlapíci se sice všichni jmenují Sima (tady mi anglický přepis přijde srozumitelnější než české S'-ma), ale mají různá křestní jména a taky hodně rozdílné schopnosti. Každý z nich je zaměřený na něco jiného – někdo je dobrý špion, jiný umí excelentně spravovat říši, další si hodně rozumí s ostatními postavami.

zdroj: Archiv

Protože se ocitáme v jiné éře, trochu se mění i jednotky a mechaniky. Bojiště se otřásá pod kopyty mocných obrněných katafraktů, každý princ má k ruce svoje vlastní elitní vojáčky a například spokojenost běžného obyvatelstva je úplně pryč. Místo toho se staráte o spokojenost místní šlechty, kterou ovlivňují jiné faktory, a pokud se vám vymkne z rukou, místo sedláků si na vás posvítí nespokojený baron.

Novou mechanikou jsou tzv. „Alignments“, tedy sada čtyř vlastností, ke kterým se přikláníte podle toho, jak se rozhodujete v eventech a jaké volby při vládnutí děláte. Postupně se z vašeho zaměření vyvinou celé řetězy událostí, které vám poskytnou bonusy – a dokonce ovlivní, co se stane s císařem, až ho konečně lapíte. Někdo usedne na jeho místo, někdo se raději stane jeho regentem.

Na hraní standalone kampaně Eight Princes potřebujete základní hru, čemuž odpovídá i celkem nízká cenovka: na Steamu DLC stojí 9 eur, v předobjednávkové slevě jen 8. Vydání je plánováno na 8. srpna. Osmičky, kam se člověk podívá.

Nejnovější články