zavřít

Mimozemskou osadu v Aven Colony můžete vedle PC budovat i na konzolích

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Vývojáři z Mothership Entertainment mohou díky partnerství s Team 17 vydat svou budovatelskou strategii kromě PC i PlayStation 4 a Xbox One. Jak jsme vás informovali při oznámení, Aven Colony vás posadí do role šéfa výstavby a správy první lidské kolonie mimo sluneční soustavu. Jak byste čekali, práce to nebude snadná, protože planeta Aven Prime není zrovna příjemné místo k žití a je jedno, jestli jste zrovna v lesnaté oblasti, pouštní a nebo věčně zmrzlé tundře. 

Poradit si ale budete muset s každou z těchto možností a to nejenom ve smyslu, že vám nesmí kolonisté pomřít. To se předpokládá automaticky, vaším úkolem je zajistit soběstačnost kolonie, její expanzi a také spokojenost vašich kolonistů. Protože by tu také měli chtít žít a ne jen přežívat.

Starat se budete o kyslík a jeho distribuci, energetické zásoby, potraviny, ochranu před počasím i před mimozemskými druhy, které nutně nezahrnují jen mírumilovné chlupaté medvídky. Spíše čekejte chapadla, zuby a velký apetit. A i kdyby vám místní fauna dala pokoj, člověk člověku vlkem a tak vám na bedra spadne i potlačování zločinu ve vaší rostoucí kolonii.

Aven Prime má navíc vlastní cyklus dne a noci. Sol, tedy den, je cca týden trvající období a noc je prakticky stejně dlouho trvající zima, během níž vše zmrzne. Což znamená, že vaše farmy nic nevyprodukují a vaše krásné solární generátory produkují celý týden zlomek energie. Prakticky tak neustále musíte počítat s měnícími se podmínkami a upravovat podle toho plány.

Každá z budov bude mít dva až tři vývojové stupně a čtvrtý může dodat mimozemská nákaza jménem Creep, která budovu pokryje chapadly a má tendenci šířit se po celé kolonii. Pokud včas nepošlete specializované drony, můžete mít po kolonii dřív, než se nadějete. Ostatně, nejste prvními obyvateli Aven Prime, jednou z vašich činností bude i objevování mimozemských artefaktů, které zde zanechala již zaniklá civiliace. Na historii planety a celý její příběh se zaměří kampaň, jíž pak doplní i sandboxový mód.

Momentálně si můžete koupit betaverzi hry na itch.io, plná verze pak vyjde v polovině roku i na Steamu, PS4 a Xbox One. Čtyřčlenný tým Mothership Entertainment tak konečně dojde na konec skoro čtyřletého vývoje. Snad nás na konci čeká i propracovaná strategie. 

Tagy: strategie budovatelska

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.