zavřít

Lži, nebo alternativní fakta? V druhé sezóně totalitní simulace Orwell budete produkovat falešné zprávy

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Koho by nebavilo špehovat lidi, potajmu vnikat do jejich soukromí a následně je udávat policii? Lepší džob na světě nenajdete! Možná i proto se simulaci Orwell zadařilo jak komerčně, tak kriticky – v naší recenzi si odnesla dokonce devítku. Osmotic Studios se tak uvolnily ruce k přípravě pokračování, které nakonec dostane formu druhé sezóny pod názvem Ignorance is Strength. Pod tímhle heslem z románu 1984 se skrývá průzkum jednoho z nejpalčivějších problémů veřejné sféry – střetu mainstreamových médií a jejich alternativních rivalů.

V traileru hojně padá prezidentem Spojených států propagované sousloví „fake news“, tedy falešné zprávy. A vy se jakožto vysoký funkcionář ve vládním programu Orwell budete zabývat právě pravdou – buď jejím zachováním, nebo rozmělněním. Budete se při produkci mediálního obsahu držet skutečnosti, nebo podle receptu Kellyanne Conwayové nabídnete veřejnosti „alternativní fakta“? Co znamenají vaše morální zábrany v porovnání s bezpečností Národa?

Děj se odehrává paralelně s událostmi první sezóny, kdy vaším státem otřásla série teroristických útoků. Tentokrát však budete mít hlubší přístup do špionážní mašinerie. Místo obyčejného fízla a udavače se z vás stane tvůrce – vy rozhodnete, co lidé uvidí v novinách či televizi, vy do značné míry určíte, čemu budou věřit, vy budete využívat sociálních bublin nebo proti nim bojovat. Nejde o tak osobní, intimní invazi do životů konkrétních lidí, ale rozhodně to vypadá na výrazné rozšíření vašich manipulativních možností.

Orwell: Ignorance is Strength bude stejně jako první sezóna vycházet v týdenní epizodické formě a odstartovat by měla už brzy na PC, Linux a Mac.

Tagy: diktatura totalita policejní stát

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.