zavřít

League of Legends míří na konzole a mobily coby Wild Rift

Android PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro iOS Xbox One X iPadOS

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

MOBA League of Legends stále patří k nejhranějším titulům současnosti. U příležitosti včerejšího 10. výročí od vydání PC verze Riot Games oznámili rozšíření na konzole a mobilní telefony, kde se LoLko objeví s podtitulem Wild Rift během příštího roku. Stejně jako původní verze bude free-to-play a Riot si prý pohrává i s myšlenkou meziplatformního cross playe.

League of Legends: Wild Rift se herními mechanikami nebude příliš lišit od své počítačové předlohy. „Hezčí modely, animace, herní systémy a tak dále, ale se zachovanou hratelností League of Legends, kterou už znáte. Nechtěli jsme dělat port 1:1, chtěli jsme Wild Rift nadesignovat pro nové platformy a jejich výhody využít k nějakým těm vylepšením. Sice nedostanete své odemčené věci z PC verze, ale dáme vám nějaké odměny za čas, který jste v ní strávili,“ uvádí Riot.

Při vydání si budete moct vybrat zhruba ze 40 hrdinů, ti ostatní se pak do hry budou dostávat postupně. Zatím potvrzenými jsou Annie, Fizz, Nami, Nasus a Twisted Fate. Své schopnosti budete moct kromě běžných her otestovat i v ranked módu.

Kvůli odlišnostem si tedy nebudete moct zahrát cross play mezi Wild Rift a klasickým League of Legends, protože by to nebylo fér. Mezi jednotlivými konzolemi a mobilními systémy by ale možný být mohl, v tuto chvíli ale není stoprocentní, že ve hře nakonec bude. Sezónní updaty by pak napříč verzemi taky neměly být příliš odlišné.

Riot Games plánují vydání mobilního League of Legends: Wild Rift na konec roku 2020, konzolové edice by pak měly dorazit ještě později. Nespecifikovali přitom, jestli mezi konzole řadí jen PlayStation 4 a Xbox One, nebo se počítá i se Switchem. V případě mobilů se pak dostane jak na Android, tak na iOS.

Tagy: MOBA League of Legends mobilní hra

Zdroje: RIOT

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.