zavřít

Lara se chystá do Mexika, podívejte se na teaser k Shadow of the Tomb Raider

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Nejen, že jde dnes do kin filmový Tomb Raider, Square Enix se vytasili s překvapením v podobě teaseru na další videoherní díl Shadow of the Tomb Raider. I když je pravda, že oznámení se čekalo, důležitější fakt je, že krátké video doprovází rovnou i datum vydání, které zní 14. září 2018. A nepůjde o žádnou exkluzivitu, hra vyjde na PC, PS4 i Xbox One ve stejnou dobu.

A co dál? Víme něco víc? Skoro ne, už jen proto, že video jedním dechem dodává, že další informace se dozvíme 27. dubna. Takže nám zbývá video, a to je naštěstí docela sdílné na to, jak je krátké. Je tu celkem jasný záběr na zatmění slunce, je tu pyramida, džungle a já se vsadím, že tohle celé nás zavede do mexického Teotihuacánu, kde stojí Pyramida slunce.

Pyramida sloužila jako kultovní místo pro Aztéky, kteří věřili, že po zániku světa právě zde vznikne nové Slunce. Takže není tak těžké spojit si to se zatměním Slunce a jeho „znovuzrozením“. Je ale třeba zdůraznit, že pyramidu ani samotný komplex v Teotihuacánu nevystavěli Aztékové, ti sem pouze chodili jako na posvátné místo. Civilizace, která vše postavila, byla tou dobou pár set let zaniklá. Mezi uctívané bytosti zde patřil třeba okřídlený had Quetzalcoatl, kterého uctívali jak Aztékové, tak i Toltékové a Mayové.

Celý komplex se nachází asi padesát kilometrů od Mexiko City, takže kdyby vývojáři chtěli, mohou Laru poslat kromě džungle i do trochy té městské akce, tentokrát nebude tak daleko od civilizace. Ale tak tyhle spekulace už si nechme na konec dubna, kdy se dozvíme víc.

Tagy: akční dobrodružný Tomb Raider Lara Croft third person

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.