zavřít

Kultovní série Polda se nečekaně vrací, šestka vyjde na začátku prosince

Windows

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Když s určitou mírou nadsázky řekneme, že série adventur Polda od Zima Software je v českých luzích a hájích kultovní záležitostí, určitě to alespoň někdo z našich čtenářů souhlasně odkývne (a někdo zase ne). Léta největší popularity má sice Polda už dávno za sebou, ale svůj boj o popularitu nevzdává. Po devíti letech od vydání pětky totiž bez jakékoli předchozí propagace a upozornění vyjde na začátku prosince Polda 6. Z prvních obrázků je patrné, že 3D grafika z pětky i čtyřky je fuč a série se vrací ke svým kresleným 2D kořenům. Infantilní humor a známých českých komiků (Sobota, Krampol a spol.) naopak zůstává.

Nástřel příběhu Polda 6 je tradičně jednoduchý: Americké filmové akademii zmizí z Beverly Hills tajný seznam vítězů Oscarů. Do ceremoniálu zbývá jen 24 hodin. Akademie tedy požádá o pomoc národní bezpečností radu složenou ze známých knižně-filmových detektivů: Sherlocka Holmese, Růžového pantera, Jamese Bonda, Colomba, Lisbeth Salanderovou a Jessicu Fletcherovou. Ale co čert nechtěl, detektivní hvězdy zrovna hrají v nominovaných filmech a na pátrání se nemohou podílet. Tady přichází na řadu policista Pankrác, který se ukradený seznam vítězů pokusí získat. 

Polda 6

Ve hře by neměl chybět klasický český dabing, který byl ostatně jedním z hlavních důvodů popularity prvních dílů. Na dabingu se podíleli například Luděk Sobota, Martin Dejdar, Jiří Mádl, Iva Pazderkova, Jiří Lábus, Jiř9 Krampol, Miroslav Táborský, Valerie Zawadská a Bohdan Tůma.

Polda 6 by měl být za 450 Kč k dostání od 1. prosince pouze v kamenných prodejnách a v internetovém obchodě JRC odkud ostatně pochází okolo se povalující informace. Po pravdě, jisté informace o vývoji Polda 6 jsme v průběhu roku měli, ale nečekali jsme, že hra vyjde ještě letos.

Polda 6

Tagy: adventura česká hra

Zdroje: JRC.cz

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.