zavřít

Kouzelnický battle royale Spellbreak vás nechá ovládat živly

Windows

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Battle royale je nejhranějším žánrem současnosti, ať se vám to líbí, nebo ne. Idea arénové vyvražďovačky jen zřídkakdy přijde s něčím novým a většina kopií spíš jen piluje stávající koncept, nicméně Spellbreak přichází se zajímavou premisou – co kdybyste do arény vypustili stovku kouzelníků místo kriminálníků s brokovnicemi? A ne, není to pokračování Magicky.

Grafický styl Spellbreaku trochu připomíná Fortnite, ale tím většina podobností končí. Zapomeňte na stavění, granáty a sniperky, přivítejte firebally, jedy, hromy a blesky. Na začátku každého zápasu si můžete vybrat dvě z jedenácti škol magie s různými druhy poškození: oheň, led, země, vítr, jed, elektřina a tak dále.

Na každou ruku dostanete kouzelnou rukavici a zvolené útoky můžete různě zajímavě kombinovat, video třeba předvádí mix jedu a ohně. Otrávený mrak můžete na dálku odpálit, nebo ho nechat viset ve vzduchu a protivníkům odříznout cestu ohnivou zdí. Vaše kouzla navíc budou reagovat i na ta nepřátelská, což jistě zajistí spoustu komických situací, pokud budou vývojáři v kombinacích podobně důslední jako třeba v loňském Divinity: Original Sin 2.

Každá rukavice má dvojici útoků, což při dvou rukou a jedenácti druzích představuje asi bambilión kombinací. Krom toho každá z nich garantuje ještě pasivní vlastnost a během zápasu zvyšujete úroveň trojice kouzelných svitků s dalšími speciálními schopnostmi. Třeba ohnivý mág po své první smrti vstane jako fénix z popela s polovinou původního zdraví, svitky mu umožňují léčit se skrz plameny, podpalovat nepřátele a nechávat za sebou loužičky lávy během čarování.

Samozřejmě zůstává otázkou, jak se tohle všechno tvůrcům podaří vybalancovat, aby po bojišti pobíhalo pokud možno vyvážené množství hráčů s různými elementy a ne třeba samí kamenní golemové, ale Spellbreak teprve teď spouští pre-alfu, takže budou mít dost času to vyzkoumat. Do rané verze hry se můžete přihlásit už nyní a přijetí si pojistit vyplněním dotazníku. Žádné jiné datum vydání zatím není známé.

Tagy: battle royale kouzelníci

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.