zavřít

Kdo chce pochopit podstatu reality, bude si muset zahrát logickou hru The Sojourn

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Pěkných logických her, co vám zavaří mozek, a ještě u toho povypráví zajímavý příběh, vzniká docela dost. Sice se dosud zázračně nezjevil nový Portal 2, ale kousky jako Q.U.B.E. 2 nebo Cradle jsou velice fajn – a to zmiňuju jen ty, se kterými jsem osobně přišel do styku já coby žánrový laik. Chystaná The Sojourn se brzo hodlá vloudit do prestižní společnosti díky stovkám zapeklitých hádanek a příběhu o krásném světě, do nějž prosakuje temnota.

Úvodní trailer nabízí v sobě skrývá spoustu otazníků. V hlavní roli jsou rodiče a jejich dítě, ale co jsou vlastně zač? Je hlavní hrdina tím miminem, případně jeho starší verzí? Kdo ví. Jisté je, že v podivuhodném, prosluněném městě se nachází spousta přístrojů a hýblátek, s nimiž se budete muset naučit pracovat, abyste se dostali zase o kus dál.

Ale po dni vždy následuje noc, a i The Sojourn čas od času vymění své nádherné, byť podezřele prázdné denní prostředí za hlubokou temnotu. Budete-li dost šikovní a stateční a dorazíte-li na konec cesty, čekají vás odpovědi na otázky týkající se samotné podstaty reality, i když jak ví každý, kdo četl Stopařova průvodce po Galaxii, odpovědi jsou k ničemu, když neznáte otázku.

Vypadá to pěkně, vypadá to záhadně a vychází to na všech třech hlavních platformách, takže pokud vlastníte PC, PlayStation 4 nebo Xbox One a máte chuť si pořádně zapřemýšlet, The Sojourn by mohla být něco pro vás. Jen si musíte počkat do příštího roku.

The Sojourn

The Sojourn

The Sojourn

Tagy: puzzle first person logická hádanky příběhová

Zdroje: All Games Delta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.