zavřít

Ještě tento měsíc odstartuje beta renovované knihovny Steamu

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Valve před dvěma měsíci rozjelo projekt Steam Labs, ve kterém můžete otestovat chystané prvky z plánovaného redesignu Steamu. O velkých změnách ve vzhledu a funkčnosti Steamu se mluví už docela dlouho, ale konečně nastává čas jejich skutečné implementace. Jako první přichází na řadu vaše osobní knihovna her.

Z obrázků si nejdřív všimnete nového designu, po bližším ohledání i nových funkcí. Hlavním heslem je přehlednost, kterou má zajistit domovská stránka vaší knihovny. Na té uvidíte vámi naposledy hrané hry, hry, které zrovna hrají či hráli vaši kamarádi, jaká hra se dočkala nového updatu a samozřejmě i vaši sbírku.

Updaty, eventy a další události okolo her se dočkají mnohem větší pozornosti. Doteď se vám snadno stalo, že jste zcela minuli něco zásadního, co se dělo kolem titulů, které už jste přestali hrát. Všemožné aktualizace nově budou snáz viditelné a vy se tak dozvíte o důvodu, proč se k nějaké hře třeba vrátit.

Steam knihovna

Tedy za předpokladu, že to tak její tvůrci budou chtít. Tohle je přeci jen i silný nástroj pro vývojáře, kteří odteď snáz upozorní na veledůležité updaty, zatímco upozornění na povedený obrázek od fanoušků nemusí tolik tlačit do popředí.

Nová knihovna se spustí 17. září, ale možná v ní dojde ještě k nějakým změnám. Půjde totiž o otevřenou betu, kterou může vyzkoušet kdokoliv. Až masivní testování početnou základnou uživatelů Steamu ukáže, zda vše funguje, jak má. Doufejme, že nás čekají změny pouze k lepšímu.

Tagy: steam

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.