zavřít

Hra podle Stranger Things nakonec bude. Dělá ji jiné studio a v jiném stylu

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Po rozpadu Telltale byla připravovaná adaptace seriálu Stranger Things zrušena. Unikly dokonce záběry z prototypu hry, které odhalovaly lehce karikaturní styl 3D adventury. Té se už nikdy nedočkáme. Netflix nicméně stále toužil po vlastní hře podle úspěšného seriálu, takže se obrátil na studio BonusXP, které má s touto značkou své zkušenosti. Chystá se Stranger Things 3: The Game.

BonusXP už totiž seriál adaptovali pro mobilní zařízení v úspěšné a výborně hodnocené free-to-play hře Stranger Things – The Game. Avšak připravovaná novinka se podívá na „všechny platformy“.

Stranger Things 3: The Game, jak už název napovídá, bude sledovat události nadcházející třetí sezóny seriálu, která by měla odstartovat v létě. To nám dává dobrou představu o tom, kdy se zhruba dočkáme herní verze.

Na včerejších Game Awards se Stranger Things 3: The Game představila v pohybu a ukázala tak něco úplně jiného, než na čem dělali v Telltale. Stejně jako v případě mobilního předchůdce se sáhlo po retro kabátku, i když s jiným počtem bitů a jiným pohledem na celou věc.

Z prezentovaných záběrů bohužel nedýchá typická tajemná atmosféra hraničící s hororem. Vypadá to spíš jako mlátička s puzzly ve stylu Bud Spencer & Terence Hill - Slaps and Beans, jen bez humoru (i když Hopperovy spencerovky jsou celkem vtipné). Pro Stranger Things se to ale vůbec nehodí.

Neznamená to, že by hra byla hned špatná, a možná akčních pasáží ubyde a přibyde tajemno. Ale víc bych věřil verzi od Telltale, jenže... Jakožto fanda seriálu si novou hru určitě vyzkouším, ale jsem spíš opatrně zvědavý než natěšený. A to je škoda.

Tagy: adventura 2D pixel art adaptace Stranger Things TheGameAwards2018

Zdroje: Game Informer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.